دسته‌بندی نشده

عرضه فایرفاکس ۲۶ با ۱۴ به روزرسانی امنیتی

نسخه جدید مرورگر فایرفاکس همراه با پنج به روزرسانی امنیتی بسیار مهم عرضه شده و برخی پلاگین‌های نیز ارتقا یافته و به امکانات جدیدی مجهز شده است.
عرضه فایرفاکس 26 با 14 به روزرسانی امنیتی
 به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيکاز فارس به نقل از ای ویک، نسخه بتای فایرفاکس ۲۶ اولین بار در ابتدای ماه نوامبر عرضه شد و محققان مسائل امنیتی می‌گویند این نسخه از نظر امنیتی بسیار به روز شده است.

در این نسخه تمامی پلاگین‌های مهم باید توسط کاربر اجرا شوند تا از امکان هر گونه سوءاستفاده از آنها جلوگیری شود. یکی از مهم‌ترین این پلاگین‌ها که اجرای پیش فرض آنها دیگر ممکن نیست، پلاگین جاوا است. 

این پلاگین و پلاگین‌هایی مانند فلاش دیگر به طور پیش فرض در محیط مرورگر اجرا نمی‌شوند تا هکرها از این طریق نتوانند کدهای مخرب خود را وارد رایانه‌های کاربران کنند.

پیش از این در نسخه ۷ مرورگر سافاری هم چنین قابلیتی فعال شده بود. در مجموع ۱۴ به روزرسانی امنیتی از طریق فایرفاکس ۲۶ در دسترس است که ۵ مورد آن بسیار مهم هستند. سه تای این توصیه‌ها جلوی اشتباهات مربوط به دسترسی به حافظه رایانه را می ‌یرند و برخی دیگر هم برای جلوگیری از سوءاستفاده از فرمت‌های JPG و لایه امنیتی SSL طراحی شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا