دسته‌بندی نشده

علاقه ایرانی‌ها به سایت‌های خبری بیشتر است

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از رصد و پایش نحوه میزبانی پربازدیدترین سایت‌های ایرانی تا پایان مهرماه جاری خبر داد و گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته از میان ۴۳۶ سایت پربازدید ایرانی، بالغ بر ۲۸۷ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, – علی‌اصغر انصاری از رشد انتقال میزبانی سایت‌های اینترنتی به داخل کشور با رقم ماهانه سه تا پنج درصد خبر داد و گفت: از میان ۵۰۰ سایت اینترنتی که بیشترین بازدید را در میان ایرانی‌ها به خود اختصاص داده‌اند ۴۳۶ سایت ایرانی و مابقی غیرایرانی هستند که از این تعداد بالغ بر ۲۸۷ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت میزبانی پربازدیدترین سایت‌های اینترنتی گفت: در میان سایت‌های پربازدید، بیشترین رقم متعلق به سایت خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری است که تعداد آنها در این بررسی ۱۱۰ سایت بوده که از این رقم، میزبانی ۷۲ سایت در داخل کشور انجام می‌شود.
انصاری با بیان اینکه رتبه دوم پربازدیدترین سایت‌های ایرانی به سایت‌های بازی و سرگرمی‌ تعلق دارد، افزود: در این رتبه‌بندی ۶۲ سایت بازی و سرگرمی ‌در جمع پربازدیدها قرار دارد که همه این ۶۲ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات سرویس‌دهندگان دانلود را سومین سایت پربازدید توسط کاربران ایرانی برشمرد و گفت: از میان ۲۵ سایتی که این سرویس را ارایه می‌کنند ۱۵ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند؛ همچنین فروشگاه‌های اینترنتی رتبه بعدی این ارزیابی را به خود اختصاص داده‌اند که از میان ۲۵ سایت پربازدید در این گروه، میزبانی ۱۸ سایت در داخل کشور انجام می‌پذیرد. وی با تاکید بر اینکه تمامی ‌۲۲ سایت دولتی و حاکمیتی پربازدید، در داخل کشور میزبانی می‌شوند گفت: سرویس‌دهندگان خدمات تبلیغاتی رتبه بعدی این ارزیابی را تشکیل می‌دهند که از میان ۲۲ سایت پربازدید ایرانی، ۹ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند. در همین حال ۱۷ وبلاگ نیز در میان پربازدیدترین سایت‌های اینترنتی هستند که شش وبلاگ‌هاستینگ داخلی دارند.
انصاری با اشاره به تعداد ۱۸ سرویس‌دهنده برنامه‌های کاربردی و محتوای موبایل – اپ استور- در میان پربازدیدترین وبسایت‌های ایرانی گفت: در این میان میزبانی ۹ سایت در داخل کشور انجام می‌شود.
وی از سایت‌های آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی نیز به عنوان یکی از پربازدیدترین سایت‌ها از نگاه کاربران نام برد و گفت: از میان ۱۶ سایت پرمراجعه با محتوای آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی، میزبانی ۱۰ سایت در داخل کشور صورت می‌پذیرد.
معاون سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه در مجموع از میان ۴۳۶ سایت پربازدید ایرانی، ۲۸۷ سایت در داخل کشور میزبانی می‌شوند، گفت: شواهد نشان می‌دهد که میزبانی وب‌سایت‌های دانلود و سرویس‌دهندگان برنامه‌های کاربردی موبایل در داخل کشور رونق خاصی پیدا کرده به نحوی که اپراتورهای ارتباطی و مخابراتی میزبانی این سایت‌ها را برای افزایش حجم ترافیک خودشان به عهده می‌گیرند و این امر به رونق میزبانی سایت‌ها در داخل کشور منتج شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا