فیلم

فروش اینترنتی حیوانات نادر ایرانی

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست در واکنش به افزایش خرید و فروش حیات وحش نادر در فضای مجازی پلیس فتا را مسوول رسیدگی به این تخلف دانست.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  احمدعلی کیخا افزود: سازمان محیط زیست با توجه به افزایش خرید و فروش حیات وحش به ویژه گونه‌های نادر در سایت‌های اینترنتی مشخصات این سایت‌ها را در اختیار پلیس فتا قرار داده و انتظار دارد که اقدام مقتضی در این خصوص انجام شود.
به گفته وی، در حقیقت برخورد با این سایت‌ها در حیطه وظایف سازمان محیط زیست نیست و تنها این سازمان وظیفه اطلاع‌رسانی دارد و بخش دیگری از حاکمیت باید آن را پیگیری کند.
کیخا گفت: به طور کلی در حفاظت از حیات وحش تمام دستگاه‌های از جمله نیروی انتظامی، قوه قضاییه و سایر ارگان‌های مرتبط باید دست به دست هم دهند تا موفقیت حاصل شود.
معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به گستردگی کشور و موقعیت استراتژیک زیستگاه‌ها و مرزهای کشور گفت: در حال حاضر محیط‌بانان و نیروهای محیط زیست با تمام توان با پدیده شکار غیرمجاز و قاچاق حیات مبارزه می‌کنند و تقریبا روزی هم نیست که اخبار مختلف در خصوص دستگیری شکارچیان و قاچاق‌چیان حیات وحش و دستگیری و برخورد با آنها منتشر نشود اما عرصه طبیعی کشور آنقدر گسترده است که با این تعداد محیط‌بان سازمان محیط زیست نمی‌توان به درستی از تمام این عرصه حفاظت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا