فیلم

فروش گوشی هوشمند در چین افزايش مي‌يابد

کشور چین عنوان بزرگترین بازار تلفن همراه در جهان را از آن خود کرده است و این طور که گزارش‌های جدید نشان می‌دهد، پیش‌بینی شده است که طی سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در این کشور به فروش برسد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,“هسیه چینگ-چیانگ”( Hsieh Ching-chiang) مدیر مرکز MediaTek اعلام کرد که طی سال ۲۰۱۲ میلادی در مجموع ۴۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در کشور چین فروخته شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۴ میلادی رشد ۲۵ تا ۵۰ درصدی داشته باشد.

مرکز MediaTek همچنین پیش‌بینی کرده است که به زودی نسل جدید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر پردازنده ۸ هسته‌ای وارد بازار می‌شود و نخستین گوشی‌های هوشمند ۸ هسته‌ای در دسامبر سال جاری میلادی به دست کاربران جهانی می‌رسد.

گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازده‌های ۸ هسته‌ای MediaTek در بین گوشی‌های متوسط تا گوشی‌های پیشرفته طبقه‌بندی می‌شوند و میانگین قیمت آن‌ها بین ۲۴۶ تا ۳۲۸ دلار پیش‌بینی شده است.

در همین میان گفته شده است که فروش رایانه‌های لوحی نیز در کشور چین رو به افزایش است. در سال ۲۰۱۳ میلادی در مجموع ۱۰۰ میلیون دستگاه رایانه لوحی در چین فروخته می‌شود که گفته شده است این رقم در سال آتی رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

مرکز MediaTek پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی ۶ تا ۷ مدل جدید پردازنده موبایلی روانه بازار می‌کند که تمامی آن‌ها به ۸ هسته پردازشگر مجهز شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا