دسته‌بندی نشده

قبض همراه اول با دستور توقف افزایش تعرفه، علی‌الحساب شد

مدیرعامل همراه اول گفت: طبق دستور وزیر ارتباطات افزایش تعرفه‌ها را متوقف کرده‌ایم. کارگروهی در وزارت ارتباطات در حال بررسی مجدد تعرفه‌هاست و قبوض دوره بعد(شهریور) را طبق تعرفه نهایی که کارگروه اعلام کند، محاسبه می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: قبض همراه اول با دستور توقف افزایش تعرفه، علی‌الحساب شد

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از نخستین اقدامات خود در این وزارتخانه، دستور داده تعرفه‌های جدید تلفن ثابت و همراه که به تازگی از ۱۶ مرداد اجرا شده بود، تا بررسی بیشتر متوقف شود، تا در حق مشترکان و اپراتور اجحافی صورت نگیرد.

توقف تعرفه جدید تلفن همراه به این معنی است که همراه اول باید تعرفه ۵۹۹ ریالی به ازای هر دقیقه مکالمه داخل شبکه سیم‌کارت‌های دائمی خود را فعلا اعمال نکند و به تعرفه‌های قبل برگردد، اما پس از این دستور،‌ به دلیل اینکه همراه اول صحبتی در این باره نکرد، یا اعلام رسمی صورت نگرفت، ابهاماتی در تعرفه اعمالی همراه اول ایجاد شد؛ این ابهام که اکنون همراه اول تعرفه‌هایش را با نرخ قبل محاسبه می‌‌کند، یا ۵۹۹ ریال جدید؟  

به تازگی نیز واعظی در اولین حضورش در یک برنامه تصویری، تاکید کرده که «هیچ اپراتوری قطعا نمی‌تواند و حق ندارد دستور و بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نادیده بگیرد.»

مدیرعامل همراه اول در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به این ابهام پاسخ داده است.

وحید صدوقی در پاسخ به این سوال که وزیر جدید ارتباطات دستور توقف اعمال تعرفه‌های جدید مخابراتی (از جمله همراه اول) را صادر کرده، اکنون همراه اول تعرفه‌ها را به حالت قبل برگردانده یا تعرفه‌ جدید (۵۹۹ ریال) را اعمال می‌کند، گفت: دستور وزیر ارتباطات مبنی بر توقف تعرفه‌ها را دریافت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: با این دستور همراه اول فعلا در اعمال تعرفه‌های جدید دست نگه داشته است.

مدیر عامل همراه اول گفت: با توجه به اینکه قبوض، دو ماهه صادر می‌شود و  نوبت صدور قبض بعدی همراه اول پایان شهریور است، در نتیجه تا پایان شهریور برای محاسبه صورت‌حساب‌ها زمان باقی است.

صدوقی افزود: کارگروهی در حال بررسی مجدد تعرفه‌های تعیین شده است، اگر تا پیش از پایان شهریور، کارگروه نتیجه بررسی‌هایش را این طور اعلام کرد که تعرفه‌ها باید تغییر کند، صورت‌حساب شهریور براساس تعرفه اعلامی کارگروه محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: اگر کارگروه به این نتیجه رسید که تعرفه‌ ۵۹۹ ریالی نیاز به تغییر ندارد، صورت حساب براساس ۵۹۹ ریال محاسبه می‌شود.

صدوقی گفت: همچنان که از فروردین ماه همراه اول قبض اختیاری ماهانه را برای مشترکان پیامک می‌کند؛ اما قبض ماه مرداد را محاسبه و پیامک نکرده است.

مدیر عامل همراه اول تاکید کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که باید توجه داشت پس از Flat (یکسان) کردن شبکه، امکان بازگشت به حالت قبل (شهری و بین‌شهری) دیگر وجود ندارد. باید تعرفه یکسان تعیین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا