دسته‌بندی نشده

قرارداد ۲۰۱۵ شرکت اپل با سامسونگ امضاء شد.

شرکت اپل قراردادی با سامسونگ جهت تولید چیپ ۱۴ نانومتری A9 در ۲۰۱۵ امضاء کرد.با وجود اینکه روابط میان اپل و سامسونگ ضعیف، است و غیرقابل پیش بینی است ، سایت خبری Korea Economic Daily گزارشی نوشت که اپل برای تامین چیپ های A9 مورد نیازش در سال ۲۰۱۵ دوباره سراغ سامسونگ آمده است.

 به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, طبق شایعاتی که ازحواشی  به گوش می رسد، اپل مدت ها است سعی  دارد شرکت سامسونگ را از چرخه تولید چیپ محصولات موبایلش کنار بگذارد و حتی برای جایگزینی TSMC با آنسرمایه گذاری هایی هم انجام داده است . تا جایی که احتمالا بسیار زیاد چیپ A8 نسل بعدی آیفون های سال ۲۰۱۴ را هم همین شرکت تولید خواهد کرد.

 
شرکت اپل قراردادی با سامسونگ جهت تولید چیپ ۱۴ نانومتری A9 در ۲۰۱۵ امضاء کرد.
 
 در این بین برخی هم از تلاش های اپل برای راه اندازی کارخانه تولید چیپ در آمریکا سخن می گفتند. به گونه ای که این شرکت چندی پیش حتی مرکز طراحی گرافیک ویژه خود را تاسیس نمود و ۲۰ نفر از مهندسان خبره AMD را هم به خدمت گرفت.
 اما به نظر می رسد که با وجود تمام این تلاش ها، باز هم اپل موفق به تامین نیازهای خود در آینده نزدیک نخواهد شد و همچنان نیازمند دوست و رقیب دیرینه اش، سامسونگ خواهد ماند. و به همین دلیل (طبق شایعات) روز گذشته قرارداد تولید چیپ های A9 برای سال ۲۰۱۵ را با این شرکت منعقد ساخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا