فیلم

لغو ممنوعیت فروش مدل‌های قدیمی‌تر آیفون و آی‌پد در آمریکا

دولت آمریکا ممنوعیت کمیسیون بازرگانی این کشور در مورد فروش شماری از مدل‌های قدیمی‌تر آیفون و آی‌پد را لغو و به این ترتیب حکمی را که پیش از این به نفع سامسونگ داده شده بود، نقض کرد.
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,کمیسیون بازرگانی بین المللی آمریکا در ماه ژوئن اعلام کرد آیفون ۴، آیفون تری جی اس و آی‌پد تو تری جی که از سوی AT&T عرضه می‌شد، امتیاز انحصاری متعلق به شرکت کره‌یی سامسونگ را نقض کرده و از این رو واردات یا فروش این دستگاه‌ها را ممنوع کرد.

 اما مایکل فرومن، نماینده تجاری آمریکا روز شنبه این ممنوعیت را وتو و اظهار کرد که تصمیمش تا اندازه‌ای به دلیل تاثیر این ممنوعیت بر شرایط رقابتی در اقتصاد آمریکا و تاثیر آن بر مصرف کنندگان آمریکایی بوده است.
 
وی عنوان کرد: سامسونگ می‌تواند پرونده شکایتش را در دادگاه‌ها پیگیری کند.
 
این شرکت از لغو این ممنوعیت ابراز ناامیدی کرد و در مقابل رقیب آمریکایی‌اش اپل از این خبر استقبال کرده و دولت را برای پشتیبانی از نوآوری ستایش کرد.
 
محصولات اپل که هدف ممنوعیت کمیسیون بازرگانی بین‌المللی قرار گرفته بودند، بیش از یک سال است که از عمرشان می‌گذرد با اینهمه برخی از مدل‌ها مانند آیفون ۴ همچنان پرفروش مانده‌اند.
 
اپل سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون می‌فروشد اما میزان فروش این گوشی بر اساس مدل‌های آن را مشخص نمی‌کند.
 
اپل و سامسونگ از سال ۲۰۱۰ در یک جنگ جهانی امتیاز انحصاری بوده‌اند و با تنظیم شکایت‌های متعدد، یکدیگر را به نقض امتیازهای انحصاری مربوط به طراحی و عملکرد دستگاه‌هایشان متهم کرده‌اند.
 
دولت اوباما خواهان جریمه مالی به جای ممنوعیت فروش در پرونده‌های نقض امتیازهای انحصاری است.
 
بر اساس گزارش رویترز، اپل نیز شکایت مشابهی علیه سامسونگ در کمیسیون بازرگانی بین المللی مطرح و این شرکت کره‌یی را به کپی آیفون و آی‌پد متهم ساخته است. یک قاضی این کمیسیون نیز سامسونگ را در چهار مورد از شش مورد اشاره شده در شکایت اپل، ناقض شاخته است.
 
سامسونگ گوشی‌هایی می‌سازد که با نرم افزار اندروید گوگل کار می‌کنند. اپل همچنین از سازندگان دیگر گوشی‌های اندرویدی از جمله HTC به دلیل نقض امتیاز انحصاری این شرکت شکایت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا