دسته‌بندی نشده

گروه مشاوران فاوای ریاست جمهوری تا پایان فصل پاییز راه اندازی می شود

گروه مشاوران فاوا

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک،هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی با شعار «همدلی دولت و ملت با رفع چالش های نظام اداری الکترونیکی» روز یکشنبه ۱۸ مرداد با حضور محققان و دست اندرکاران در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

مصطفی بهمن آبادی در این کنفرانس به کاهش رتبه ایران در دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت:در سال گذشته رتبه دولت الکترونیک ایران از ۱۰۲ به ۱۰۵ رسیده که نشان دهنده سه پله عقب گرد است.
وی اظهار کرد:در این بازه زمانی برخی از کشورهای آسیایی توانستند رتبه های خوبی را کسب کنند و تا ۳۰ پله جایگااه خود را توسعه دهند اما ما همچنان در جا زدیم.

دبیرهشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی به اقدمات مناسب دولت هوشمند کره جنوبی اشاره کرد و گفت: این کشور توانست اقدمات خوبی در این زمینه به عمل آورده و شهر هوشمند سئول را ایجاد کند. وی یکی از برنامه های اصلی دولت دانا را تحقیق و توسعه اعلام کرد و گفت: مهمترین شعار اصلی این مجموعه هوشمند سازی کشور با خرد جمعی می باششد.

بهمن آبادی به سه برنامه در دست اقدام اشاره کرد و گفت: راه اندازی مجمع مدیران فاوا(فناوری اطلاعات و ارتباطات) و تالار گفتگو که این دو برنامه انجام شده است و راه اندازی مشاوران فاوای ریاست جمهوری تا پایان فصل پاییز به نتیجه می رسد.
وی بر لزوم همکاری دانشگاه و دولت تاکید کرد وگفت:سطح علمی برخی از تحقیقات پایین و غیرکاربردی است که با راه اندازی مشاوران فاوای ریاست جمهوری درصدد هستیم این معضل را با استفاده از توان علمی دانشگاهها برطرف کنیم .
دبیر هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی گفت:در این رویداد علمی ضمن بررسی چالش های فراروی نظام اداری الکترونیکی کشور؛ راهکارهای رفع آنها را مورد بررسی قرار می گیرد. 

بهمن آبادی، بررسی و نقد نقشه راه اصلاح نظام اداری کشور، چالش های فراروی تحقق کامل شهرداری الکترونیک و راهکارهای رفع آن، سند توسعه دولت الکترونیک، چالش ها و راهکارها از نظام اداری الکترونیکی و الزام تغییر ساختار و تشکیلات دولت از محورهای این کنفرانس برشمرد.

وی بر لزوم ایجاد بسترهای مناسب برای تحقق هوشمندسازی تاکید کرد وگفت: علیرغم اینکه اغلب کشورها به سمت هوشمندسازی حرکت می کنند ما همچنان بر اجرای دولت الکترونیک اصرار داریم اما اولویت اصلی ما باید هوشمندسازی باشد.
بهمن آبادی با اشاره به اینکه برخی از کشورها در جهت تحقق شهرهوشمند گام های اساسی برداشته اند، اظهار کرد: در این کنفرانس در تلاش هستیم تا چالش های پیشرو و راهکارهای مناسب برای تحقق این موضوع مهم را مورد بررسی کارشناسانه قرار دهیم .
هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیک ۱۸ و ۱۹ مرداد در سالن اجلاس سران کشور برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا