دسته‌بندی نشده

مجوزدهی به اپراتورهای مجازی موبایل محدود است

متقاضیاگنا- با توجه به محدودیت ظرفیت شبکه ۳ اپراتور اصلی موبایل، شرکت‌های محدودی موفق به اخذ پروانه خواهند شد.

یک متقاضی اپراتور مجازی موبایل با اشاره به ۵۰ شرکت متقاضی دریافت این پروانه گفت: با توجه به محدودیت ظرفیت شبکه ۳ اپراتور اصلی موبایل، شرکت‌های محدودی موفق به اخذ پروانه خواهند شد.

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از  ایتنا، محمد تهرانی درباره اقدام وزارت ارتباطات برای ورود اپراتورهای مجازی تلفن همراه اظهارداشت: واگذاری پروانه‌های جدید در حوزه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) اقدام صحیح و معقولی است.

این کارشناس مخابرات با اشاره به روال واگذاری پروانه‌های MVNO گفت: اسناد در اختیار عموم قرار داده شد و شرکت‌های متقاضی طبق اسناد، مدارک لازم را آماده و به رگولاتوری ارسال کردند.

وی که شرکت متبوعاش متقاضی دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل است، با اشاره به اینکه طبق اعلام رسمی رگولاتوری، ۵۰ شرکت اسناد را به رگولاتوری تحویل داده‌اند و متقاضی دریافت پروانه MVNO هستند، گفت: رگولاتوری پس از بررسی مدارک ۵۰ متقاضی، شرکت‌های حائز شرایط را معرفی می‌کند و به آنها موافقت‌ اصولی می‌دهد و ضمانت‌نامه‌ای نیز دریافت می‌کند.

تهرانی تصریح کرد: سپس شرکت‌های دارای موافقت اصولی وارد مذاکره با اپراتورهای اصلی تلفن همراه (MNO) می‌شوند و هر شرکت که بتواند با یکی از ۳ اپراتور به توافق برسد، پروانه می‌گیرد و باید حق پروانه MVNOرا نیز بپردازد.

وی تاکید کرد: از این رو خسارت مالی متوجه شرکت‌هایی که در نهایت موفق به اخذ پروانه MVNO نمی‌شوند، نخواهد شد.

وی اظهارداشت: با توجه به محدودیت اپراتورهای میزبان تلفن همراه (MNO) در بخش دسترسی، آنها نمی‌توانند با همه متقاضیان MVNO توافق کنند و به آنها سرویس بدهند، در نتیجه هر اپراتور با تعداد محدودی MVNO توافق خواهد کرد.

تهرانی ادامه داد: در نهایت نیز رگولاتوری باید به MVNO‌هایی که با MNOها به توافق رسیده‌اند پروانه بدهد و بنابراین احتمالاً همه ۵۰ متقاضی MVNO پروانه نخواهند گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا