فیلم

محبوبیت تبلت‌ها تا سال ۲۰۱۷ کم می‌شود

در حالی که رایانه‌های لوحی این روزها محبوبیت فراوانی دارند و بازار داغی را در اختیار گرفته‌اند، پیش‌بینی می‌شود که رفته رفته از محبوبیت آنها کاسته شود.

محبوبیت تبلت‌ها تا سال 2017 کم می‌شود

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,مرکز تحقیقاتی DisplaySearch در گزارش جدید خود اعلام کرده است که عرضه جهانی رایانه‌های لوحی هم‌اکنون با رشد سالانه ۳۰ درصدی دنبال می‌شود.
اما کارشناسان بر این باورند که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی این میزان رشد سالانه با کاهش قابل ملاحظه به ۹ درصد برسد.

دلیل اصلی این اتفاق افزایش فعالیت شرکت‌های چینی برای تولید رایانه‌های لوحی اعلام شده است که این روند باعث خواهد شد طی چند سال آینده میزان تولید این محصولات بیشتر از تقاضای بازار شود و در نهایت از فروش کلی این محصولات کاسته شود.

برخلاف بازار کنونی، پیش‌بینی می‌شود که طی چند سال آینده رشد اصلی در بازار جهانی رایانه‌های لوحی مربوط به مناطق چین و آسیا پاسیفیک باشد.

این مناطق در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۵۰ درصد بازار جهانی رایانه های لوحی را در اختیار خواهند داشت که البته گفته می‌شود رقم یاد شده تا سال ۲۰۱۷ میلادی به ۶۰ درصد برسد.

در مقایسه با آن، بازار مناطق آمریکای شمالی و همچنین خاورمیانه، آفریقا و اروپا(EMEA) که طی سال ۲۰۱۳ میلادی در مجموع ۵۰ درصد این بازار را در اختیار داشتند، در سال ۲۰۱۷ میلادی تنها صاحب ۳۶ درصد این بازار خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا