دسته‌بندی نشده

مذاکرات چین و آمریکا در مورد امنیت سایبری

سایبریاگنا- ایالات متحده آمریکا و چین مذاکرات تازه‌ای را در هفته‌های اخیر برای بحث و تبادل نظر در مورد امنیت سایبری آغاز کرده اند و امیدوارند بتوانند در این زمینه به توافق برسند.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از فارس، احتمال می رود که همزمان با سفر رییس جمهور چین به واشنگتن در پنج شنبه این هفته خبر این توافق و برخی جزییات آن اعلام شود.

 

در سال های اخیر چین آمریکا نبرد سایبری اعلام نشده ای را بر ضد یکدیگر در پیش گرفته اند و هر یک از دو کشور به خصوص آمریکا طرف مقابل را به نفوذ به رایانه های دولتی و خصوصی و سرقت اطلاعات حساس طبقه بندی شده متهم می کند.

 

در این توافق موضوع حملات سایبری به نیروگاه های برق، شبکه های تلفن همراه و بیمارستان ها و … مورد بررسی و توجه قرار گرفته است. با این حال بعید به نظر می رسد در توافق اولیه به نحوه حفاظت در برابر حملات جنجالی انجام شده و به خصوص جاسوسی و نقض گسترده مالکیت معنوی اشاره شود. دو طرف هنوز رسما در این زمینه موضع گیری نکرده اند.

 

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا چهارشنبه هفته گذشته خواستار شکل گیری یک چارچوب بین المللی برای جلوگیری از تبدیل اینترنت به ابزاری تسلیحاتی برای تهاجم کشورها شده بود. وی هشدار داد که حملات هکری چین ممکن است به واکنش قوی و موثر آمریکا به این کشور منجر شود.

 

اوباما در سخنان خود افزوده بود که در مذاکراتش با رییس جمهور چین بر روی موضوع امنیت سایبری هم تمرکز خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا