دسته‌بندی نشده

مرحله دوم فیلترینگ هوشمند

نتیجه تصویری برای مرحله دوم فیلترینگ هوشمندشبکه خبری دولت الکترونیک- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ادامه طرح فیلترینگ هوشمند در کشور خبر داد و افزود: فیلترینگ هوشمند طرحی بسیار پیچیده است و مرحله اول آن با موفقیت انجام شده و هم اکنون در مرحله دوم این طرح قرار داریم.
محمود واعظی شامگاه جمعه در ایستگاه ماهواره ای شهید قندی اسدآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فیلترینگ هوشمند در سه مرحله طراحی شده است، افزود: در حال حاضر با چند شرکت تخصصی، دانشگاهها و پژوهشگاهها قراردادهایی منعقد شده و امیدواریم تا زمان مشخص شده این طرح به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه مخابرات وظیفه ای در قبال محتوای پیامک های تبلیغاتی ندارد گفت: هرآنچه که مربوط به زیرساخت و شبکه اطلاع رسانی است مربوط به وزارت ارتباطات است و همه اپراتورها موظف شده اند که سامانه ای را طراحی کنند تا کسانی که علاقمند به دریافت پیامک تبلیغاتی نیستند با شماره گیری شماره اعلام شده از دریافت این پیامک ها انصراف دهند اما محتوای پیامک ها توسط وزارت ارشاد کنترل و نظارت خواهد شد.
واعظی تصریح کرد: اگر مردم شکایتی درباره پیامک های تبلیغاتی دارند سامانه ۱۹۵ آماده رسیدگی به شکایات آنان است.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات وضعیت شبکه های مخابرات و اینترنت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ارتقاء کیفیت اینترنت روستاهای اسدآباد در دستور کار قرار دارد و پهنای باند این منطقه یک هزار مگابایت تعریف شده که از ۲۹۶ مگابایت آن استفاده می شود و قابلیت واگذاری جدید نیز دارد.
وی با اشاره به نقش حیاتی و کلیدی ماهواره اسدآباد در برقراری ارتباطات بین الملل در گذشته گفت:با ورود شبکه های فیبر نوری از قابلیتهای این مجموعه عظیم کاسته شده اما هیاتی در تهران تشکیل و به زودی به اسدآباد سفر خواهد کرد و تا پایان مرداد ماه وضعیت این مرکز بررسی خواهد شد.

منبع: آِی تی آنالیز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا