دسته‌بندی نشده

معتبرترین و محبوب‌ترین ضدویروس‌ها نیز کاملا امن نیستند

 

 

 

با Kaspersky Security Scan می‌توانید سیستم خود را به رایگان اسکن کرده و بدافزارهایی را شناسایی کنید که ضد ویروس‌های دیگر از یافتن آنها عاجزند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک از روابط عمومی پاد به نقل از کسپرسکی، برنامه Kaspersky Security Scan به منظور بررسی سطح سلامت امنیت سیستم‌های کامپیوتری طراحی شده است.
این برنامه رایگان اطلاعات به‌روزی در مورد تهدیدات و آسیب‌پذیری‌های موجود روی سیستم‌ها ارائه می‌دهد و قادر به شناسایی بدافزارهای خطرناکی است که اغلب راهکارهای امنیتی تجاری محبوب آنها را شناسایی نمی‌کنند.

فناوری‌های ضدبدافزار پیشرفته Kaspersky Security Scan به هزاران کاربر در سراسر دنیا در شناسایی ویروس‌ها و تروجان‌های فعال روی سیستم‌هایشان کمک کرده است.

امروزه تولیدکنندگان راهکارهای امنیتی تجاری و رایگان به کاربران اطمینان می‌دهند که با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای آنها، می‌توانند سیستم خود را کاملا ایمن کنند. اما در عمل همیشه اینگونه نیست؛ براساس یافته‌های کسپرسکی لب در اوایل سال ۲۰۱۳ حتی راهکارهای امنیتی محبوب و معتبر هم ممکن است گاهی برنامه‌های خرابکارانه را شناسایی نکنند و در نتیجه کاربران از وجود تهدیدات امنیتی ناآگاه بمانند.

در مطالعه‌ای که از سوی کسپرسکی لب صورت گرفت، یک تروجان به نام ZAccess روی دامنه گسترده‌ای از سیستم‌ها شناسایی شد که از نرم‌افزارهای ضد‌ویروس بهره می‌بردند. این تروجان به محض بارگذاری روی سیستم، ماژول‌هایی را دانلود می‌کند که فعالیت‌های خرابکارانه انجام می‌دهند: دستکاری نتایج جست‌وجو، باز کردن خودکار لینک‌های پیشنهادی مهاجمان سایبری و دانلود فایل‌های مخرب از جمله خرابکاری‌های این بدافزار است.
Sality بدافزار دیگری است که طی مطالعات کسپرسکی لب شناسایی شده است. این برنامه مخرب بعد از نفوذ به سیستم، راهکارهای امنیتی نصب شده روی کامپیوتر قربانی را از کار می‌اندازد و دسترسی به دامنه‌های وب تولیدکنندگان نرم‌افزارهای ضدویروس را مسدود می‌کند.
Sality برای جلوگیری از حذف دستی به وسیله کاربر، تمام راه‌های دسترسی به Task Manager و Registry Editor را می‌بندد. این بدافزار بعد از نصب روی سیستم، چند ماژول خرابکارانه را برای سرقت اطلاعات محرمانه(از جمله نام کاربری و رمز عبور سرویس‌های اینترنی)، ارسال هرزنامه و تبدیل کامپیوتر قربانی به ابزاری برای رمزگشایی به روش Brute Force پیدا می‌کند.

ZAccess و Sality تنها دو نمونه از ده‌ها بدافزاری هستند که کسپرسکی لب در تحقیقات خود موفق به شناسایی آنها شده است.
این تحقیقات یک نتیجه مهم و غافلگیرکننده را در بر دارد؛ راهکارهای امنیتی معتبر و شناخته شده هم امنیت کامل سیستم‌های کامپیوتری را تضمین نمی‌کنند و همیشه باید راه حل دیگری هم در آستین داشت.

راهکار کسپرسکی
Kaspersky Security Scan ابزاری رایگان از سوی کسپرسکی لب است که به عنوان یک راهکار امنیتی، سلامت سیستم‌های کامپیوتری را محک می زند. این برنامه سیستم عامل ویندوز را اسکن و ویروس‌ها، تروجان‌ها، کرم‌ها و سایر بدافزارها را شناسایی می‌کند.
Kaspersky Security Scan همچنین می‌تواند آسیب‌پذیری‌ها و تنظیمات ناامن برنامه‌هایی نظیر دستگاه‌های اکسترنال را شناسایی کند که به کامپیوتر متصل هستند و به طور خودکار اجرا می‌شوند. سرویس ابری Kaspersky Security Network منبع دایمی به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به بدافزارها و آسیب‌پذیری‌هاست. از این گذشته Kaspersky Security Scan با اتصال به پایگاه‌های داده ضدویروس محصولات تجاری کسپرسکی همواره به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کند.

به این ترتیب این ابزار رایگان همیشه از آخرین داده‌ها و به‌روزرسانی ها برخوردار و قادر است به طور موثر با جدیدترین تهدیدات مقابله کند.
Kaspersky Security Scan بعد از انجام اسکن، گزارش جامعی از آسیب پذیری‌های موجود ارایه و راهکارهای امنیتی پیشنهاد می‌کند. 
یکی از مزیت‌های قابل توجه Kaspersky Security Scan تداخل نداشتن آن با راهکارهای امنیتی دیگر است. بنابراین کاربران لازم نیست برای استفاده از این برنامه ضد ویروس اصلی خود را حذف یا غیرفعال کنند.

اولگ ایشانوف، مدیر بخش تحقیقات ضدبدافزار کسپرسکی لب می‌گوید: «اولویت اصلی کسپرسکی لب محافظت از کاربران برابر تهدیدات سایبری نوظهور است. به این منظور Kaspersky Security Scan را ارایه کرده‌ایم؛ یک راهکار امنیتی ثانویه که امنیت محیط کاربری کاربران سیستم عامل ویندوز را تخمین می‌زند و بدافزارها و آسیب پذیری‌ها را شناسایی می‌کند. آمار گردآوری شده از سوی متخصصان کسپرسکی لب نشان می‌دهد که اسکن سیستم‌های کامپیوتری به وسیله برنامه‌ای چون Kaspersky Security Scan اهمیت فراوانی دارد و حتی روی سیستم‌های مجهز به نرم‌افزارهای ضدویروس معتبر هم لازم است اسکن ثانویه انجام شود.
Kaspersky Security Scan همچنین به کمک کسانی می‌آید که به هر دلیل ممکن از محصولات امنیتی استفاده نمی‌کنند، اما می خواهند از سلامت سیستم خود اطمینان حاصل کنند. البته پیشنهاد ما به تمام کاربران، خرید یک راهکار امنیتی جامع مانند Kaspersky Internet Security ۲۰۱۳ است.» 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا