دسته‌بندی نشده

مقایسه دوربین iPhone 5s و Lumia 1020

Nokia Lumia 1020Nokia-Lumia-1020-vs-iPhone-5S-Leadتوسط بسیاری به عنوان بهترین گوشی تلفن همراه مورد ستایش قرار گرفته است و برای آن دلایل زیادی وجود دارد.

این دستگاه Windows Phone دارای سنشور فوق العاده ۴۱ پیکسلی است که نه تنها جزییات دقیقی نشان می دهد بلکه شما را قادر به زوم بر روی عکس می سازد. به علاوه، برنامه ProCamera به شما اجازه می دهد تنظیمات دستی را مطابق سلیقه خود انجام دهید.

Nokia-Lumia-1020-vs-iPhone-5S-Lead

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ گرچه iPhone 5s برای تصویر برداری کم توان نیست، دوربین ۵s دارای سنسور قدرتمند و فلش LED دوگانه و دارای تثبیت کننده تصویر می باشد. اما چگونه ۵S قادر به رقابت با Lumia است؟ ما هر دو گوشی را در عکس برداری های مختلف مقایسه کردیم.

برای رسیدن به اهداف مورد نظر ما iPhone 5s و Lumia 1020 را روی تنظیمات خودکار قرار دادیم و از HDR خاموش استفاده کردیم و همچنین از Sony NEX-F3 به عنوان دوربین شاهد استفاده شد.

بطری

ما در زمان عکس برداری از بطری های شیشه ای رنگی در داخل خانه به خوبی دیدیم که هر دو دوربین به خوبی روشنایی را نشان داده و تفاوت های ظریف رنگ ها را اداره می کنند. تصویر گرفته شده توسط Lumia 1020 آبی تر از تصاویر iPhone 5s و Sony NEX-F3 بود. به عنوان یک نتیجه، دیوار سفید پس زمینه به رنگ آبی و بطری و چوب سردتر به نظر می رسد. تصویر iPhone 5s به واقعیت نزدیک تر بود که بطری قرمز وسط گواه این مدعاست. در نهایت در تصویر آیفون پس زمینه مورد توجه است.

lumia-1020-iphone-5s-bottles

برنده : iPhone 5s

دستگاه قهوه ساز

iPhone 5s و Lumia 1020 و Sony همگی وظیفه خود را به خوبی انجام دادند. تمامی سه دوربین دانستند که می خواهیم روی پیش زمینه تمرکز کنیم. همانطور که ما تصاویر را دیدیم آیفون تمایل به جبران نور را دارد در نتیجه بیشتر تن های خنثی دارد. اما Lumia و Sony رنگ های گرم تری دارند. هنگامی که ما روی تصاویر زوم کردیم تصویر آیفون بهتر بود اما کیفیت سینمایی را تصویر لومیا به خود اختصاص داد.

lumia-1020-iphone-5s-coffee

برنده: Lumia 1020

هشت پا

یک هشت پا در آب فرصتی بود که ببینیم دوربین ها چگونه کریستال های یخ را در زیر نور داخلی پشتیبانی می کنند. همانطور که دیدیم لومیا کمی متمایل به آبی بود که این مورد در مورد هشت پا بیشتر است. تصویر آیفون۵ اس کمی بیش از حد مایل به رنگ صورتی بود اما دست کم رنگ آن به یخ و هشت پا نزدیک تر است (سمت چپ تصویر)  Sony NEX-F3 به عنوان شاهد رنگ دقیقتری ارائه داد.

lumia-1020-iphone-5s-octopus

برنده: iPhone 5s

روسری

کیوسک یک فروشنده خیابانی روسری و پرچم یک ترکیبی از چندین رنگ بود و تصاویر iPhone 5s و Lumia 1020 تقریبا یکسان بودند. همانطور که در مورد بطری ها دیدیم آیفون بیشتر بر روی پس زمینه تمرکز داشته است که در آن بیشتر مورد توجه است.

lumia-1020-iphone-5s-scarves

برنده: خودتان انتخاب کنید

تصویر در شب

یکی از سخت ترین عکس ها با هر دوربینی عکس برداری در شب و با نور کم است. تصویر آیفون دانه های بیشتری از لومیا دارد اما بیشتر مورد توجه است. به آب در پیش زمینه دقت کنید. زمانی که شما به تصویر با سایز کامل نگه کنید شما می توانید بهتر چراغ ها و ساختمان ها را ببینید. نور در تصویر لومیا بیشتر بود.

lumia-1020-iphone-5s-manhattan-night

برنده: iPhone 5s

افق نیویورک

یک دوربین چگونه می تواند یک منظره را در طول روز ثبت کند؟ در تصویری از افق شهر نیویورک لومیا جزییات بیشتری از یک مرکز تجاری را در خود دارد. هنگامی که ما ۱۰۰ درصد بزرگنمایی می کنیم، می توانیم خطوط خارجی پنجره ها را بهتر ببینیم. لومیا همچنین رنگ سفید را بهتر پشتیبانی کرده است. ما قادر به دیدن جزییات بیشتر و تنوع در رنگ های ابر ها هستیم. تصویر لومیا کمی آبی تر بود!

lumia-1020-iphone-5s-skyline

برنده:  Lumia 1020

تصویر افراد

یک دوربین باید در درجه اول قادر به عکس برداری از خود شخص باشد ما یک تصویر از فردی که کنار کدو ها نشسته است گرفتیم. آیفون توانست دوباره جای لومیا را با این برتری بگیرد.

lumia-1020-iphone-5s-king-gourd

برنده:iPhone 5s

تصویر برداری با فلش

یکی از ویژگی های iPhone 5s وجود فلش LED دوگانه است که شرایط نور بهتری را فراهم می کند. ار طرف دیگر فلش زنون نوکیا وجود دارد که به مراتب از فلش استاندارد گوشی های هوشمند بهتر است. هنگام تصویر برداری از عروسک Grover  فلش آیفون ثابت کرد که قادر به ارائه رنگ های بهتر می باشد.

lumia-1020-iphone-5s-grover

برنده: iPhone 5s

تصاویر کم نور ( گل بدون فلش)

هر دو iPhone 5s و Lumia 1020 در گرفتن تصاویر در نور کم خوب هستند. ما یک تصویر از گل در هوای گرگ و میش گرفتیم. تصویر آیفون ۵ اس هر چند دانه دار است اما جزییات بیشتری از برگ های اطراف نشان داد. همچنین گل در تصویر آیفون دقیق تر بود. تمایل به رنگ ابی در لومیا ۱۰۲۰ وجود دارد.

lumia-1020-iphone-5s-low-light-flower

برنده: iPhone 5s

تصویر از میوه

هر دو تصویر به یک اندازه واضح و دقیق هستند بار دیگر تصویر لومیا به صورت خفیف آبی رنگ است در حالی که ۵ اس دقیق تر است.

lumia-1020-iphone-5s-close-up-gourd

برنده : iPhone 5s

نتیجه گیری

iPhone 5s به طور قطع توانست Nokia Lumia 1020 را در تصاویری که ما گرفتیم پشت سر بگذارد که در ۷ مورد از ۱۰ مورد پیروز بود. حتی پس از بروزرسانی نرم افزار نوکیا که با کاهش مسایل مربوط به آبی شدن تصاویر همراه بود، رنگ ها هنوز بر روی آیفون دقیق تر هستند. دستگاه اپل در ارائه جزییات و کنتراست نیز سرآمد بود.

lumia1020-iphone5s-scorecard-1

مزیت Lumia 1020 این است که شما می توانید تصویر خود را بعد از گرفتن دوباره بسازید و دلیل آن وضوح بسیار بالای دوربین ۴۱ مگاپیکسلی در تلفن است. به طور کلی، کیفیت آیفون ۵ اس طیف وسیع تری از جامعه را می تواند پوشش دهد. Lumia 1020 کنترل بیشتری بر تنظیمات شخصی ارائه می دهد، تنظیم دستی ISO، سرعت شاتر، تعادل رنگ سفید و… نمونه هایی از آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا