دسته‌بندی نشده

میزان شکایات از خدمات دامنه و ‌میزبان های داخلی بالاست

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام آمادگی برای دریافت شکایت‌های کاربران، شکایت از خدمات ‌هاستینگ را بیشتر از سایر بخش‌های تجارت الکترونیکی عنوان کرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد که به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، امکان طرح شکایت برای خریداران الکترونیکی از کسب‌وکارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی فراهم شده است و خریداران می‌توانند شکایات خود را از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی و یا لینک موجود در مجوز نماد اعتماد، برای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ارسال کنند.
به منظور ثبت شکایت، لازم است شاکیان اطلاعاتی از قبیل آدرس دامنه کسب‌وکار اینترنتی، نام و نام خانوادگی خریدار، شماره فاکتور، تاریخ خرید و کالا/خدمت خریداری شده را وارد سیستم کنند.
براساس این گزارش، روزانه بیش از ۲۰ شکایت توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دریافت می‌شود که شکایات مطرح شده عمدتا شامل مواردی همچون عدم تطابق مشخصات کالای سفارش داده شده با کالای ارسال شده، تحویل نشدن کالا در موعد مقرر و عدم موجودی کالای سفارش داده شده است. همچنین ارایه نشدن خدمات پس از فروش از طرف کسب‌وکارهای فروش‌ هاستینگ و فروش دامنه و باز پس ندادن وجه پرداختی برای کالا یا خدمت در زمان تعیین شده (در صورت انصراف خریدار براساس ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی) از جمله دیگر مواردی است که کاربران تجارت الکترونیکی از آن شکایت دارند.
این مرکز، بیشترین آمار شکایات را هم مربوط به کسب‌وکارهای ‌هاستینگ و فروش دامنه است اعلام کرده است.
گفتنی است که سایت نماد اعتماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در آدرسenamad.ir در دسترس است.

   روش اعلام شکایت
پس از مراجعه به سایت enamad.ir و ورود به بخش شکایات و نظرات، در صورت تمایل به مبادله امن اطلاعات مابین کاربران و سامانه می‌توانید با استفاده دکمه «ورود امن» را فشرده و از درگاه امن ssl استفاده کنید یا اینکه  دکمه «ورود» را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که نخستین بار است که از طریق «ورود امن» وارد سامانه می‌شوید، باید ابتدا اقدام به نصب زنجیره گواهی‌ها از طریق کلیک روی لینک دانلود و سپس اجرای برنامه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا