دسته‌بندی نشده

نخستین دوربین دوگانه جهان برای حذف بخش‌های ناخواسته در عکس

نخستین دوربین دوگانه جهان برای حذف بخش‌های ناخواسته در عکس

حذف بخش‌های مورد نظر از عکس امکان‌پذیر است، اما این کار در بیشتر مواقع نیازمند برخی ویرایش‌های دیجیتالی و در نهایت باعث می‌شود که عکس از حالت طبیعی خود خارج شود.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، اما شرکت توشیبا از ساخت دوربین دیجیتالی دوگانه‌ای برای دستگاه‌های الکترونیکی همراه از جمله گوشی‌های هوشمند خبر داده است که این مشکل را به طور کامل برطرف می‌کند.

این دوربین دوگانه مخصوص گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی قادر است با هر بار فشار شاتر، از شئ مورد نظر در زوایای مختلف عکسبرداری کند و این امکان را فراهم سازد تا اشیا ناخواسته از عکس خارج شوند.

دوربین دیجیتالی دوگانه توشیبا با نام TCM9518MD شناخته می‌شود و به گونه‌ای ساخته شده است که با انواع دستگاه‌های موبایلی سازگاری پیدا می‌کند و با سیستم‌عامل اندروید هماهنگ شده است.

بر اساس اخبار رسمی منتشر شده از سوی دفتر مرکزی توشیبا در توکیو، نمونه اولیه این دوربین دیجیتالی در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۴ به صورت رسمی وارد شرکت‌های بزرگ تولیدکننده موبایل می‌شود و توسط آنها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

توشیبا می‌گوید این نخستین دوربین دیجیتالی دوگانه جهان محسوب می‌شود که با فرمت اپتیکالی ۵ مگاپیکسلی مبتنی بر فناوری CMOS ساخته شده است.

استفاده از دو لنز مجزای ۵ مگاپیکسلی در این دوربین دیجیتالی باعث شده است تا در نهایت تصاویر با کیفیت ۱۳ مگاپیکسل تولید شوند.
البته توشیبا می‌گوید کیفیت عکس‌های این دوربین نسبت به دوربین‌های ۱۳ مگاپیکسلی معمولی اندکی پایین‌تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا