دسته‌بندی نشده

نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه تشکیل شد

کمیتهاگنا – با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و معاون نخست وزیر روسیه، نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، در شهر مسکو تشکیل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، ظهر روز چهارشنبه و در سومین روز حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به همراه دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه حضور یافتند و درباره تبادل فناوری و ارتباط فناوران دو کشور گفت وگو کردند.

براساس این گزارش، در این نشست مباحث مختلفی از جمله همکاری های دوجانبه در حوزه های مختلف نانو، بایو، علوم شناختی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوا و فضا مطرح شد و طرفین بر پیگیری برنامه های پیش بینی شده، تاکید کردند.

فراهم سازی بستر تعاملات علمی و فناوری نیز در این کمیته، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشنهاد تشکیل کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، در نخستین سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به روسیه در آبان ماه سال گذشته، مطرح شده بود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در جریان دومین سفر خود به روسیه، با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار و گفت و گو کرده است. وی همچنین علاوه بر حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوافضای ماکس ۲۰۱۵ در مسکو و بازدید از بخش های مختلف آن که با همراهی رییس جمهوری فدراسیون روسیه انجام شد، با دنیس مانتوروف وزیر صنایع روسیه نیز دیدار و گفت وگو کرده است.

براساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئت عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان کشور ۲ شهریورماه به مسکو پایتخت روسیه سفر کرد تا در دیدار با مقامات بلندپایه علمی این کشور، علاوه بر هماهنگی های بیشتر برای گسترش همکاری های علمی و فناوری، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

ستاری در این سفر همچنین با آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری و کاماروف رییس آژانس فضایی روسیه نیز دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری‌های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، در این سفر، از مراکز علمی، تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی روسیه نیز بازدید به عمل خواهد آورد و با پژوهشگران، فناوران، دانشگاهیان و صنعت گران روسی به گفت وگو خواهد پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا