دسته‌بندی نشده

نرم‌افزار صوتی Winamp برای همیشه بازنشسته شد

این طور که پایگاه‌های خبری گزارش داده‌اند، نرم‌افزار صوتی Winamp که برای سالیان طولانی روی همه رایانه‌های شخصی استفاده می‌شود و خدمات گسترده خود در حوزه فایل‌های صوتی را در اختیار کاربران می‌گذاشت در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳ برای همیشه بازنشسته می‌شود.
نرم‌افزار صوتی Winamp برای همیشه بازنشسته شد

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  شرکت AOL مرکز تولید پخش کننده رسانه‌ای Winamp را در سال ۱۹۹۹ میلادی خریداری کرد و هم‌اکنون در آخرین بیانیه خود توضیح داده است که دیگر از این نرم‌افزار در سایت Winamp.com میزبانی نمی‌کند.

این طور که گفته می‌شود تصمیم جدید شرکت AOL با انتقاد گسترده کاربران مواجه شده و همه افرادی که از دهه گذشته تا به امروز رایانه شخصی داشته‌اند را ناراحت کرده است.

کارشناسان بر این باورند که Winamp بیش از یک نرم‌افزار صوتی بوده است و می‌توان آن را عامل بسیاری از تحولات در عرصه موسیقی دیجیتال و گسترش سرویس Napster دانست.
همچنین،‌ در دوره‌ای که انتشار فایل‌های صوتی به صورت غیرقانونی مشکل شده بود، Winamp این امکان را به ما می‌داد تا به راحتی آنها را اجرا کنیم.

شرکت AOL اعلام کرد که کاربران جهانی از هم‌اکنون حدود یک ماه فرصت دارند تا استفاده از این محصول را که قدمت آن به ۱۶ سال می‌رسد، کنار بگذارند.

کارشناسان از نرم‌افزار Winamp به عنوان قدیمی‌ترین و کامل‌ترین نرم‌افزار در دنیای موسیقی و فایل‌های صوتی یاد می‌کنند و بر این باورند که این محصول تنها نرم‌افزاری بوده است که طی سال گذشته به فعالیت‌های خود ادامه داده و هر ساله بر قابلیت‌های آن افزوده شده است.

البته باید توجه داشت که خداحافظی با Winamp به معنی کنار گذاشتن کامل این نرم‌افزار صوتی نیست، زیرا برخی منابع آگاه اعلام کرده‌اند که شرکت AOL قصد دارد امتیاز این نرم‌افزار را به شرکت مایکروسافت واگذار کند.

این منابع اظهار داشته‌اند که شرکت مایکروسافت تمایل بیشتری دارد شورتکات Winamp را در مجموعه‌های نرم‌افزاری خود مورد استفاده قرار دهد.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا