دسته‌بندی نشده

نمایشگاه گیم تهران عرصه خودباوری ملی است

تهران- رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران عرصه ای برای خودباوری ملی درحوزه گیم خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکتورنیک,

معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، «رضا روستا آزاد» به اهمیت بازی های رایانه ای اشاره کرد و افزود: مساله یادگیری و ابزار تعلیم انسان از مباحث مهم است و عموما یادگیری های غیر مستقیم تاثیر بیشتری از شیوه مستقیم در افراد تحت آموزش و دانشجویان دارد.

وی یادآور شد: برخی هنرهای سرگرم کننده همچون بازی های رایانه ای ابزار مهمی برای یادگیری است و امروز شاهدیم که در بخش های مختلف و فضاهای عمومی همچون مترو، اغلب افراد جامعه به استفاده از گیم مبادرت دارند.

رییس دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: میزان قابل توجهی از مردم به گیم علاقه مند هستند و پیشرفت عرصه رایانه روز به روز بیشتر می شود از اینرو باید توجه بیشتری به صنعت گیم داشت.

روستا آزاد بر استفاده بیش از پیش از بازی های رایانه ای برای ترویج و توسعه مقوله آموزش تاکید کرد.

وی به تولید بازی های ایرانی در سال های اخیر از سوی متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجهی از فعالان عرصه گیم در همکاری با یکدیگر می توانند بازی های قابل تاملی را خلق کنند و بنیاد بازی های رایانه ای نیز به عنوان متولی عرصه گیم کشور در این جهت فعالیت قابل توجهی داشته است.

این استاد دانشگاه توضیح داد: امروز بسیاری از دانشجویان ما در عرصه تولید گیم فعال بوده و متخصصان ایرانی برای برخی برندها همچون اپل بازی می سازند از اینرو در تولید بازی های رایانه ای باید از ظرفیت دانشگاه ها استفاده کرد.

روستا آزاد نمایشگاه بازی های رایانه ای را فرصتی برای آشنایی مردم و نخبگان با آثار ایرانی در این عرصه دانست و گفت: این نمایشگاه فضایی برای خودباوری کشور در عرصه گیم بوده و از این فضا باید برای جذب علاقه مندان به گیم ایرانی استفاده کرد.

سومین نمایشگاه و جشنواره بازیهای رایانه ای تهران از،۲۲ تا ۲۶ مرداد ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.

 تهیه وتنظیم:مهدی حیدرپو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا