دسته‌بندی نشده

نماینده‎ی اصولگرای مجلس: اگر ظریف همچنان در فیس بوک بماند عزل خواهد شد!

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، “نصرالله پ‍ژمان فر” عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس و یکی از آن ۲۰ تماینده معترض در گفت و گو با «قانون آنلاین» گفته است: دلیل ندارد وقتی یک وزیر کارش را درست انجام می دهد و اتفاقا نظام هم از او حمایت می کند، از کوچک ترین خلافش، مثلا عضویت در فیس بوک چشم پوشی کرد.

 

وی در بخشی از این گفت‎وگو تاکید می‎کند: یکی از گاف های بزرگ دیگر آقای ظریف آن است که با وجود غیر قانونی بودن استفاده از فیس بوک، او در این شبکه اجتماعی فعال بوده و آن را به طور رسمی هم اعلام کرده است. یعنی ایشان کاری غیر قانونی انجام می دهند.

 

وی در پاسخ به این سوال که “آقای رئیس جمهور هم که خودشان صفحه ای شخصی در فیس بوک دارند…” می‎گوید: آقای روحانی هم حق ندارد از فیس بوک استفاده کند. طبق قوانین امروز در کشور داشتن صفحه ای در فیس بوک، بخصوص برای افرادی که مسئولیت های حقوقی دارند به معنای تخطی از قانون است.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال “شنیده بودیم استفاده از فیس بوک در صورتی خلاف است که خلاف شرعی اتفاق افتد. مگر چنین خلافی از آقای روحانی و آقای ظریف دیده شده است؟” نیز می‎گوید: خیر، چه کسی گفته است حتما باید خلاف شرعی رخ دهد تا استفاده از فیس بوک خلاف قانون شود، در قانون چنین چیزی بیان نشده است. برای رفتن به فیس بوک فیلترشکن لازم است این را که قبول دارید؟ استفاده از فیلترشکن نیز خلاف قانون است. این ها چیزهایی نیست که بخواهیم به راحتی از کنار آن ها بگذریم. ما چندین بار در این خصوص به آقای ظریف تذکر داده ایم اما چون مورد اعتنا قرار نگرفت انتقادات خود را به صورت کتبی به رئیس جمهور اعلام کردیم. اگر مشاهده کنیم آقای ظریف نسبت به این انتقاد ها اعتنایی نشان ندهند مجلس در خصوص وی یک تصمیم جدی خواهد گرفت.

 

پ‍ژمان فر، در پاسخ به این سوال که “یعنی ممکن است وزیر امورخارجه ایران به دلیل استفاده از فیس بوک از سمت خود کنار گذاشته شود؟” می‎گوید: ممکن است این اتفاق هم بیافتد، ما نمی توانیم حتی از کوچک ترین خلاف یک فرد دولتی بگذریم.

 

وی در بخشی دیگر از این گفت‎وگو ابراز می‎کند: دولت یازدهم با شعار قانونمداری بر سر کار آمد، آیا در چنین دولتی شایسته است که وزیرش بر خلاف قانون عمل کند؟ رسما اعلام کند که ما در فیس بوک هستیم؟…

 

این نماینده اصولگرای مجلس سخنانش را این گونه پایان می‎دهد: هر خلافی خلاف است. اینطور نیست که قدیم ها می گفتند تخم مرغ دزد، دزد نیست، اما شتر مرغ دزد، دزد است. دزد، دزد است و حرفی هم در این باره وجود ندارد. شما در رسانه ها اینطور حرف نزنید! باید با هر نوع خلاف در این کشور برخورد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا