دسته‌بندی نشده

گزارشی از راه اندازی نخستین شهرک فناوری اطلاعات استان البرز

ايجاد نخستين شهرك ICT در استان البرزایجاد چندین شهرک ICT در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد و نخستین شهرک از این نوع در استان البرز به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک،  دکتر محمد حسن نامی در مراسم افتتاح نرم افزارهای متن باز و مرکز تحقیقات وب ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: تجربه سایر کشورها نشان داده که ایجاد شهرک ها برای توسعه ICT بسیار موثر خواهد بود بر همین اساس به زودی ۱۰ شهرک ICT در کشور ایجاد خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را به جرات می توان بزرگترین پیشران سایر صنایع دانست، گفت: این شهرک با جذب دهها هزار پرسنل به زودی ایجاد خواهد شد و می تواند نتایج مطلوبی را برای توسعه ICT به بار آورد.

وزیر ارتباطات به پیشرفت های کشورهای هند ، چین و برزیل در توسعه نرم افزارها اشاره کرد و گفت: با توسعه صنعت نرم افزار در این کشورها ، این سه کشور را در حال حاضر به قدرت های نوظهور تبدیل کرده است.

وی با بیان این که سازمان اقتصاد دیجیتالی در وزارت ارتباطات تشکیل می شود گفت: طرح جامع تشکیل این سازمان در حال تکمیل است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به تاثیر آموزش در ایجاد فرهنگ در جامعه افزود: باید شبکه ملی اطلاعات گسترش بیشتری یابد تا بتوانیم فنآوری اطلاعات و ارتباطات را در سطح جامعه توسعه دهیم و این امر بدون همکاری متخصصان، دانشگاهها، حوزه علمیه و مراکز علمی محقق نخواهد شد.

ايجاد نخستين شهرك ICT در استان البرز

در ادامه این مراسم سردار احمد وحیدی ، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: بدون شک فناوری اطلاعات و ارتباطات تمام حوزه های بشری را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: هیچ حوزه ای به اندازه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی توان از نظر مزیت با این دوره قابل قیاس باشد.

وی بابیان این که تلاش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیشرفت حوزه ICT مورد تقدیر و سپاس است گفت: حملات سایبری در دنیا با شدت بیشتری دنبال می شود و بر همین اساس در وزارت دفاع هم به این مسئله توجه جدی صورت گرفته و ادامه خواهد داشت .

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ کشور در صنعت ICT گفت: حوزه نرم افزاری را باید به عنوان دغدغه خود در کشور بدانیم تا بتوانیم با کشورهایی که در این صنعت قدرتمند هستند رقابت کنیم.

بر اساس این گزارش دکتر رضا تقی پور؛ رئیس مرکز تحقیقات وب در این مراسم اظهار داشت: نسل های بعدی وب در جهان در راه است و خدمات بیشتری را ارائه خواهد داد.

وی تاکید کرد: بر همین اساس لازم است تا سهم کشور را در توسعه ی نسل های بعدی وب افزایش دهیم تا بتوانیم در این عرصه حرف های بسیاری را داشته باشیم.

وی با اشاره به استعدادها و توان ایرانیان گفت: اگر این استعدادها به صورت بالفعل در بیاید ایران می تواند در این عرصه محصولات جدیدی را ارائه دهد.

همچنین در این مراسم تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت ارتباطات، دفاع و شرکت ارتباطات سیار به منظور ایجاد آزمایشگاههای این دو مرکز امضاء شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا