دسته‌بندی نشده

نینتند هک شد.

super_mario__nintendoشرکت نینتندو تایید کرد یکی از وب‌سایت‌های مهم طرفداران بازی‌های این شرکت، ماه گذشته در ژاپن هک شده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ همین هفته گذشته بود که اطلاعات سایت Ubisoft هک شد و در پی آن هکرها توانستند به اطلاعات کاربران آن سایت دسترسی پیدا کنند . پس انتشار این خبر شرکت نینتندو نیز اعلام کرد که در ماه گذشته هک شده و آیدی و پسوردهای کاربران خود را از دست داده است .

در این خبر آمده است  به دنبال این حمله موفقیت‌آمیز هکرها توانسته‌اند به اطلاعات ۲۴ هزار حساب کاربری دسترسی پیدا کنند.

نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره‌های تلفن و اطلاعات ایمیل از جمله داده‌هایی بوده که از این طریق افشا شده است. این سایت که باشگاه نینتندو نام دارد تا به حال بارها هدف حملات مختلف قرار گرفته، اما این حملات به نتیجه‌ای نرسیده بود.

درجریان این حمله ۱۵٫۵ میلیون بار به سایت یاد شده لاگین شده که البته ۲۳هزار و ۹۲۶ مورد از آنها ناموفق بوده است. نینتندو بعد از گذشت یک ماه از حملات یاد شده هفته گذشته و پس از تلاش‌های مکرر ناموفق برای لاگین کاربران متوجه وقوع آن شده است. سپس نینتندو اطلاعیه‌ای منتشر و از معلق شدن حساب‌های کاربری هک شده خبر داد.

این سایت که شهرت جهانی دارد تنها در ژاپن بیش از ۴ میلیون کاربر ثبت شده دارد. تحقیقات در مورد عوامل این حمله کماکان در جریان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا