دسته‌بندی نشده

هشدار درباره توزیع بازی «بلک لیست»

 

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد توزیع بازی ضد ایرانی «ترور روحانی» در برخی مراکز کامپیوتری تهران گفت: بازی خاصی تحت عنوان «ترور روحانی» وجود ندارد و بازی رایانه‌ای که از آن نام برده می‌شود در رده تولیدات اسپلینتر سل با نام «بلک لیست» است که از شش ماه گذشته بنیاد بازی‌های رایانه‌ای این بازی را غیرمجاز اعلام و نسبت به آن هشدار داده بود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  بهروز مینایی با بیان اینکه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از شش ماه گذشته در مورد بازی اسپلینتر سل؛ بلک لیست و چند بازی ضد ایرانی دیگر هشدار داده بود گفت: این بازی آمریکایی در نقض ارزش‌های ایرانی اسلامی‌ تولید و در فهرست بازی‌های غیرمجازی است که از سوی بخش بازرسی و نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای منتشر شده است.
وی با بیان اینکه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وظیفه‌ای در برخورد با بازار بازی‌های رایانه‌ای ندارد، افزود: ستاد حمایت و صیانت از محصولات فرهنگی مسوولیت نظارت و توزیع بازی‌های رایانه‌ای را در سطح بازار عهده‌دار است. مینایی در مورد محتوای این بازی ضد ایرانی که تحت عنوان «ترور روحانی» معروف شده است، گفت: در این بازی حمله به ایران مطرح شده و علیه نیروهای سپاه در برخی مناطق وارد عمل می‌شوند و شعارهای شهادت طلبانه نیروهای ایرانی را نشان می‌دهد؛ در بخشی از این بازی فردی به نام «علی روحانی» به عنوان یکی از نظامیان سپاه قدس شخصیت‌پردازی شده است که مورد برنامه‌ریزی ترور قرار می‌گیرد. مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر اینکه در مورد ممنوعیت بازی «بلک لیست» هشدار داده و پخش و توزیع آن را به عنوان پخش غیرمجاز اعلام کرده بودیم، گفت: این بنیاد هیچ مسوولیتی نسبت به حضور این بازی در برخی مراکز تهران ندارد و ستاد حمایت و صیانت از محصولات فرهنگی باید نسبت به این موضوع وارد عمل شود.
مینایی در مورد مراکز کامپیوتری و گیم‌نت‌هایی که از این بازی ضد ایرانی استفاده می‌کنند، افزود: گیم‌نت‌هایی که دارای مجوز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هستند در صورت تخلف و پخش این بازی، لغو مجوز می‌شوند اما برخورد قضایی و قانونی با این مراکز بر عهده ستاد حمایت و صیانت از محصولات فرهنگی است.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا