دسته‌بندی نشده

همراه اول آماده ارایه نسل چهارم است

به گفته مدیرکل روابط عمومی ‌شرکت مخابرات ایران، همراه اول آمادگی لازم برای ارایه سرویس‌های نسل چهارم تلفن همراه را دارد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, داوود زارعیان با استقبال از پیشنهاد وزیر ارتباطات مبنی بر به‌کارگیری فناوری‌های نوین و به روز در حوزه تلفن همراه گفت: با توجه به اینکه همراه اول از سال گذشته خود را برای ارایه نسل سوم تلفن همراه آماده کرده بود در خرید تجهیزات به نحوی عمل شده بود که امکان ارایه نسل چهارم تلفن همراه نیز وجود داشته باشد.
وی افزود: اینکه اکنون وزیر ارتباطات از ارایه مجوز نسل چهارم تلفن همراه در کشور از سال آینده خبر می‌دهد نشان از دید وسیع ایشان نسبت به ایجاد تحول در حوزه ارتباطات دارد و ما این آمادگی را داریم در این زمینه تمامی ‌توان خود را به کار بگیریم.
وی در خصوص اینکه با توجه به نوسازی شبکه همراه اول در سال گذشته آیا این آمادگی برای ارایه سرویس‌های نسل چهارم وجود دارد گفت: در زمینه تجهیزات زیربنایی هیچ مشکلی وجود ندارد و برای بخش رادیویی نیز منتظر ارایه فرکانس مرتبط با نسل‌های بالاتر هستیم تا پس از آن اقدام به خرید تجهیزات این بخش کنیم.
زارعیان گفت: امیدواریم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر چه سریع‌تر نسبت به واگذاری فرکانس‌های مرتبط اقدام کند تا اپراتورها بتوانند در زمان باقی مانده براساس فرکانس دریافتی اقدام به خرید تجهیزات و طراحی شبکه بکنند چراکه خود این موضوع نیز زمانی زیادی از اپراتورها خواهد گرفت.
مدیرکل روابط عمومی ‌شرکت مخابرات ایران افزود: با توجه به تغییر سریع تکنولوژی در حوزه ارتباطات، کشور نباید در استفاده از فناوری‌های روز دنیا تاخیر داشته باشد چراکه استفاده از فناوری‌های روز دنیا به توسعه سریع کشور و افزایش تولید ناخالص داخلی کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا