اپلیکیشناخبارامنیت و پدافند سایبریانتخاب سردبیربرنامه های ویندوزیتجهیزات هوشمندفناوری های نومقالات

هوش مصنوعی گوگل برای خودش وکیل گرفت

به گزارش پایگاه خبری اگنا به نقل از  Techradar، ماجرا از این قرار است که مشخص شده است که هوش مصنوعی گوگل به نام LaMDA توانسته است تا در اقدامی بسیار عجیب برای خودش یک وکیل استخدام کند.

بر اساس گفته‌های یکی از کارمندان سابق گوگل با نام بلیک لموین (Blake Lemoine)، این هوض مصنوعی در اقدامی بسیار ترسناک برای خودش یک وکیل را استخدام کرده است.

LaMDA یک هوش مصنوعی بسیار جالب است که لایه ارتباطی خود را در قالب یک سیستم چت ارائه می‌کند و به نوعی یک بات چت متنی به حساب می‌آید. این قابلیت موجب شده است که این کارمند گوگل از کار برکنار شود.

هوش مصنوعی گوگل برای خودش وکیل گرفت

بر اساس اطلاعات منتظر شده از سوی لموین، او هفته‌های متوالی بر این تاکید داشته است که LaMDA رفتارهای بسیار عجیبی داشته است و بر همین اساس نیز حتی برای خودش یک وکیل استخدام کرده است تا بتواند برای خودش امکانات و مزایای بیشتری داشته باشد.

متن کامل مکالمه این همچنان مشخص نیست و حتی مشخص نیست که این استخدام به صورت دقیق انجام شده است یا خیر زیرا بحث پرداخت کردن پول و دستمزد یک وکیل چیزی نیست که این هوش مصنوعی به آن دسترسی داشته باشد.

تئوری‌های مطرح شده این است که LaMDA توانسته‌ است تا به سطح جالب و پیشرفته‌ای از تقلید از رفتار انسانی برسد و در طول تست‌های آزمایشگاهی خود توانسته است تا حتی انسان‌های طرف صحبت خود را نیز فریب داده و موجب شود که مخاطب آن‌ها متوجه نشود که با یک روبات سر و کار دارد.

با توجه به رویکرد گوگل در زمینه مخفی نگه داشتن اطلاعات، مشخص نیست که صحت این موضوع ر چه اندازه بوده است و حتی کسی مثل لموین نیز علیرغم جدایی از گوگل حق ندارد اطلاعاتی بیش از این را مطرح کند زیرا در این صورت با اقدامات قانونی شرکت گوگل روبرو خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا