دسته‌بندی نشده

هکرها ۴۰۰ گیگابایت اطلاعات دولتی و تجاری در ایتالیا را حک کردند

افشای 400 گیگابایت اطلاعات دولتی و تجاری در ایتالیا توسط هکرهاشبکه خبری دولت الکترونیک – Da Vinci در واقع یک بدافزار برای کنترل اینترنت و جاسوسی از کاربران است.

با هک شدن یک شرکت ایتالیایی به نام Hacking Team که نرم‌افزارهای کنترل و نظارت را به دولت‌ها و نهادهای مختلف می‌فروشد، ۴۰۰ گیگابایت اطلاعات محرمانه افشا شده است.
شرکت یاد شده که در میلان ایتالیا واقع است، از سال ۲۰۰۳ آغاز به کار کرده و نرم‌افزارها و برنامه‌های تولیدی خود را به مشتریان مختلفی در دنیا می‌فروشد.
بسیاری از نهادهای قضایی و پلیس ایتالیا از این ابزار برای پیشبرد امور خود استفاده می‌کنند و بسیاری از سازمان‌های مدافع حریم شخصی کاربران نرم‌افزار مذکور را در ردیف خطرناک‌ترین دشمنان اینترنت طبقه‌بندی کرده‌اند.
هکرها با نفوذ به شرکت مذکور استاد داخلی آن را سرقت کرده و لوگوی آن را هم تغییر داده‌اند و جزییات فراوانی از قراردادهای تجاری Hacking Team را نیز در دسترس همگان قرار داده‌اند.
Hacking Team هنوز رسما در این مورد موضع‌گیری نکرده و وب سایت آن نیز در دسترس نیست. 
از جمله مشتریان خدمات این شرکت می‌توان به پلیس اف.بی.آی آمریکا، اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، مصر، مراکش، نیجریه، عربستان سعودی، اتیوپی، قزاقستان، سودان، بحرین و مجارستان اشاره کرد. 
این کشورها از نرم‌افزار جاسوسی Hacking Team برای جاسوسی از مخالفان سیاسی خود و همین طور روزنامه‌نگاران استفاده می‌کنند.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا