دسته‌بندی نشده

ورود اپل به دنیای فبلت با صفحه نمایش ۶ اینچی

شرکت اپل در حال آزمایش آیفون‌هایی با صفحه نمایش ۶ اینچی است.

خبرگزاری فارس: ورود اپل به دنیای فبلت با صفحه نمایش ۶ اینچی

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, براساس گزارشهای منتشر شده از سوی وال استریت ژورنال، اپل در نظر دارد صفحه نمایش آیفون‌های خود را تا ۶ اینچ افزایش دهد که این اندازه ۲ اینچ بزرگتر از مدلهای موجود در بازار است.

منابع مطلع می‌گویند صفحه نمایش این دستگاه‌ها که در مرحله آزمایش هستند، بین ۴٫۸ تا ۶ اینچ بوده و در میان محصولاتی که انتظار می‌رود در ماه جاری میلادی معرفی شوند، قرار نخواهند داشت.

اپل در تولید ۵ نسل اول از آیفون‌های خود صفحه نمایش ۳٫۵ اینچی در نظر گرفته بود اما در آیفون ۵ صفحه نمایش را به ۴ اینچ رساند و وضوح تصویر آن را سه برابر افزایش داد.

پیش از این گزارشی درباره آزمایش یک آی پد ۱۳ اینچی و آیفون‌هایی با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی منتشر شده بود.

۸۰ درصد از افرادی که در یک نظر سنجی اینترنتی شرکت کرده، اظهار داشتند که خواستار صفحه نمایش بزرگتر از چیزی است که در آی فن ۵ قابل دسترس است. این دیدگاه در شرایطی صورت می‌گیرد که بسیاری از دستگاه ها جدید با سیستم عامل اندروید دارای صفحه نمایش بزرگتر از ۵ اینچ است و اخیراً بسیاری از شرکتهای سازنده تلفنهای هوشمند با سیستم عامل اندروید به سمت صفحه نمایشهای ۶ اینچی حرکت کرده اند.

براساس گزارش جدید پایگاه بین المللی داده‌ها (IDC) قسمت اعظم فروش به مدلهای بین ۵ تا ۷ اینچ اختصاص داد که حتی از فروش رایانه ها و تبلتها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ پیشی  گرفته‌اند، به این معنا که اکثر کاربران این نوع فبلتها را به جای دستگاه‌های رایانه ای سنتی خود خریداری می‌کنند.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که انتظار می رود اپل ظرف روزهای آینده آی فن ۵S و ۵C را معرفی کند. ۵S نسخه به روز شده آی فن ۵ است و ۵C مدل ارزان قیمت آن است که از پلاستیک ساخته شده و قرار است در چندین رنگ عرضه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا