دسته‌بندی نشده

ورود نوکیا به بازار اندروید

شرکت نوکیا در حال توسعه محصولی با نام نورماندی است تا نخستین گوشی هوشمند خود را با سیستم‌عامل اندروید وارد بازار نماید.

ورود نوکیا به بازار اندروید

در حال حاضر این غول فنلاندی به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی ویندوزفون ۸ محسوب می‌شود ولی شرایط نشان از رفتن این شرکت به سمت سیستم‌عامل محبوب اندروید دارد.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک نخستین تصاویر درز شده در شبکه اینترنت این گوشی زیبا و قرمز را به جهانیان نشان داد که البته از نظر ظاهری می‌توان آن را به شدت شبیه به سری لومیا دانست. 

این پروژه که به‌صورت غیررسمی “نورماندی” نام‌گرفته‌ است به احتمال فراوان مانند تبلت‌های کیندل شرکت آمازون از نسخه شخصی‌سازی شده از سیستم‌عامل اندروید بهره خواهد برد که این موضوع دستگاه‌ را با سایر گزینه‌های بازار متفاوت خواهد ساخت.

در این میان باید منتظر عکس‌العمل شرکت مایکروسافت ماند زیرا این غول آمریکایی رقمی در حدود ۷ میلیارد دلار برای ابقای سیستم‌عامل ویندوزفون در دستگاه‌های نوکیا هزینه کرده است و همین موضوع احتمال تعویق عرضه نورماندی را بیشتر می‌کند زیرا نوکیا قاعدتاً علاقه‌ای به درگیری حقوقی با مایکروسافت نخواهد داشت.
به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که پروژه نورماندی پس از پایان قرارداد نوکیا و مایکروسافت به مرحله تحقق برسد.

به‌این‌ترتیب مایکروسافت بیش از پیش در بازار سیستم‌عامل‌های خود احساس فشار خواهد نمود زیرا پیش ازاین دیگر همکار وفادار این شرکت یعنی دل تبلت‌های خود را از انحصار ویندوز خارج نموده و مدل‌هایی را بر پایه اندروید روانه بازار کرده بود.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا