دسته‌بندی نشده

وزارت بهداشت طرح سازمان الکترونیکی را معرفی کرد.

مشاور وزیر و مسول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت هدف از ساوب را الکترونیکی نمودن فرایندهای سازمانی وزارت بهداشت، خودکار سازی این فرایندها و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم عزیز در حوزه ستاد وزارت بهداشت عنوان کرد.
به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, دکتر حسین ریاضی در این رابطه اظهار داشت: سازمان الکترونیکی وزارت بهداشت (ساوب) یکی از بزگترین سازمان های الکترونیکی موجود در کشور می باشد که ارتباط بیش از۳۰۰هزار کاربر و پرسنل حوزه وزارت بهداشت در سراسر کشور را تسهیل می کند.
وی ادامه داد: در ساوب، مکاتبات بین ستاد وزارت خانه با بیش از ۵۰ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و سازمان های وابسته به وزارت بهداشت، و حتی مکاتبات و ارتباطات بین دانشگاه ها با شهرستان ها از طریق اتوماسیون اداری انجام می شود.
دکتر ریاضی افزود: اولین اقدام در این راستا، تجهیز کلیه واحدهای وزارت خانه به اتوماسیون مکاتبات اداری در طول ۸ماه گذشته بوده که در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰کاربر از آن استفاده می کنند.
مشاور وزیر و مسول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در نشست خبری فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: فناوری اطلاعات به عنوان ابزاری به منظور توزیع عادلانه منابع سلامت، کمک به سیاست گذاری مبتنی بر اطلاعات واقعی و درست و ارائه خدمات الکتروینک جهت افزایش رضایتمندی مردم در حوزه سلامت به کار می رود.
وی افزود: از برنامه های اصلی دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در سال جاری و سال آینده، توسعه سازمان الکترونیکی در حوزه های مدیریت منابع مالی، منابع انسانی، منابع فیزیکی، اتوماسیون آموزش، اتوماسیون امور دانشجویی و فرهنگی و سایر حوزه ها  می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا