دسته‌بندی نشده

وزیر ارتباطات: با فیلتر «وی‌چت» مخالف بودیم

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فیلترینگ وی‌چت با این وزارتخانه ارتباط ندارد و نماینده وزارتخانه یک عضو از ۱۲ عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه است، اظهار داشت:دولت با فیلتر وی‌چت مخالف بود و نظر ما اصلاح شبکه است.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، محمود واعظی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص فیلتر «وی چت» در روزهای اخیر گفت: وی‌چت یک شبکه اجتماعی چینی است که در مقابل شبکه‌های اجتماعی غربی قد علم کرد و ۴۰۰ میلیون نفر نیز عضو دارد.

واعظی افزود: در ایران یک درصد عضو وی‌چت هستند و تفاوت این شبکه با شبکه‌های دیگر داشتن بخشی تحت عنوان pople nyer است که می‌تواند اطرافیان کاربر را شناسایی کند.

وی ادامه داد: کمیته تعیین مصادیق مجرمانه معتقد است که این شبکه وارد حریم خصوصی دیگران می‌شود و در جلسه‌ای که برای بررسی آن برگزار شد، ما از محتوای جلسه اطلاع نداشتیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فیلترینگ وی‌چت با این وزارتخانه ارتباط ندارد و نماینده وزارتخانه یک عضو از ۱۲ عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه است، اظهار داشت: بعد از جلسه بررسی وی‌چت پیشنهادی برای رفع نگرانی کمیته ارائه کردیم.

واعظی گفت: نظر ما این است که اینطور نیست که از وی‌چت فقط افراد به طور نامناسب استفاده می‌کنند بلکه بسیاری از مردم از آن استفاده صحیح دارند و ما می‌توانیم با اصلاح شبکه، نگرانی کمیته را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: معتقدیم که در این روزگار و باه توجه به پیشرفت تکنولوژی راه‌حل برخورد با مسائل ایجاد محدودیت نیست و ما باید کار فرهنگی کنیم و شبکه‌ها را با اصول فنی توسعه دهیم تا مردم خودشان تصمیم بگیرند از کدام شبکه استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا