دسته‌بندی نشده

وضعیت امروز صنعت مخابرات کشور مطلوب نیست

مخابرات

اگنا- وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:وضعیت امروز صنعت مخابرات در کشور، مطلوب ما نیست و در سالهای گذشته، اعتقادی به گسترش این عرصه وجود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی در راستای اجرای سیاست درهای باز، با اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف دیدار کرد.

وی با بیان اینکه از دوران دانشجویی خود به بیان ایده های نو، توسط اساتید برجسته اعتقاد داشته ام، گفت: وزارت ارتباطات پذیرای ایده های نو درحوزه ICT و هموار کردن مسیر، در جهت عملیاتی شدن این ایده ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهمیت ICT در افزایش بهره وری در همه حرفه ها، بخش های دولتی و خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: وضعیت امروز صنعت مخابرات در کشور، مطلوب ما نیست گرچه فعالیت ها و توسعه بسیارخوبی طی دوسال گذشته انجام شده است؛  اما شان و منزلت مردم استفاده از خدمات بهتر است و ما خود را خدمتگزار مردم می دانیم.

واعظی تغییر نگرش در استفاده از تولیدات داخلی در بخش ICT کشور را ضروری برشمرد و گفت: از ابتدای فعالیتم در این وزارتخانه، بر استفاده از تولید داخلی در وزارت ارتباطات تاکید داشته ام و در این وزارتخانه، با به کارگیری محصولات خارجی که مشابه آن در داخل وجود دارد، برخورد می کنم.

وی اظهار کرد: متأسفانه در گذشته نگاه فانتزی به ارتباطات وجود داشت و شاید بتوان گفت در سالهای گذشته، اعتقادی به گسترش این عرصه وجود نداشت.

واعظی با بیان اینکه باید انتظارات و ایده های ICT از سوی صاحبنظران بر مبنای شرایط جامعه و کشور مطرح شود، افزود: خوشبختانه در وزارت ارتباطات وام وجوه اداره شده با بودجه ۱۲۰ میلیاردی در جهت کمک به تحقیق، پژوهش و حمایت از شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته شده که می تواند یاری رسان بخش توسعه ای صنعت ICT در کشور باشد.

در این دیدار اساتید دانشگاه صنعتی شریف به بیان دیدگاهها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

از جمله پیشنهادات ارائه شده در این نشست، تعریف بودجه مشخص در مرکز پژوهشگاه ارتباطات برای ساخت محصولات داخلی و حمایت از R&D عنوان شد.

این دیدار به دعوت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات و اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا