دسته‌بندی نشده

ویکی پدیا فارسی ۱۰ ساله شد

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از ایسنا، بخش فارسی ویکی پدیا تا امروز بیش از ۳۴۱ هزار مقاله به زبان فارسی منتشر کرده است.

ویکی پدیا فارسی 10 ساله شد

ویکی‌پدیای فارسی در دسامبر سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرد و تعداد مقاله‌های آن تا روز ۱۶ دسامبر ۲۰۰۴ به هزار مقاله رسید و تا روز ۱۰ جولای ۲۰۱۲ این مقاله‌ها از ۲۰۰ هزار مورد فراتر رفت.

به گزارش ویکی‌پدیا، به تنهایی در ماه ژانویه سال جاری میلادی نزدیک به ۵۰ هزار مقاله فارسی به ویکی‌پدیا اضافه شد و چند روز بعد یعنی در روز ۱۹ فوریه ۲۰۱۳ شمار مقاله‌های فارسی ویکی‌پدیا از مرز ۳۰۰ هزار گذشت.

ویکی پدیا به زبان انگلیسی بیش از چهار میلیون و چهار هزار مقاله، به عربی بیش از ۲۵۱ هزار و به زبان ترکی ۲۲۱ هزار مقاله دارد. مقالات دانشنامه ویکی پدیا توسط کاربران آن تهیه و ویرایش می‌شود و عضویت در آن آزاد است.

منتقدان ویکی پدیا می‌گویند از آنجایی که هر کس به اینترنت دسترسی داشته باشد امکان ویرایش مقالات آن را دارد، اطلاعات این دانشنامه لزوما معتبر نیست و برخی از مقالات آن بی طرفانه نوشته نشده است.

اما حامیان ویکی پدیا می‌گویند با نظارت انبوه کاربران هر بخش و برخی دیگر از سیاست‌های سایت، اشتباهات و جهت گیری مقالات این دانشنامه می‌تواند کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا