دسته‌بندی نشده

پرسرعت‌ترین حافظه جهان عرضه شد

پرسرعت‌ترین حافظه جهان که نخستین حافظه جامد دوگانه مخصوص سازمان‌ها (SSHD) محسوب می‌شود، علاوه بر ارایه ظرفیت زیاد برای ذخیره‌سازی اطلاعات، دسترسی به اطلاعات ذخیره شده روی حافظه جامد را با سرعت بالا فراهم می‌کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت Seagate از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان از هفته جاری عرضه «سریع‌ترین هارددیسک جهان» که با نام Enterprise Turbo SSHD شناخته می‌شود را آغاز کرد.
این محصول که نخستین حافظه جامد دوگانه مخصوص سازمان‌ها (SSHD) محسوب می‌شود، علاوه بر ارایه ظرفیت زیاد برای ذخیره‌سازی اطلاعات امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده روی حافظه جامد را با سرعت بالا فراهم می‌کند.
شرکت Seagate با انتشار بیانیه‌ای گفت: «هارددیسک Enterprise Turbo SSHD بر اساس استانداردهای جدید ساخته شده است و قابلیت‌های اجرایی آن نسبت به حافظه‌های کنونی ۱۵K-RPM سه برابر بیشتر است. این حافظه پرسرعت در ظرفیت ۶۰۰ گیگابایت عرضه می‌شود».
در ادامه بیانیه این شرکت آمده است: «ما با یکپارچه سازی حافظه‌های جامد و فناوری‌های مغناطیسی موفق شدیم سیستم Turbo را برای این محصول جدید به گونه‌ای ارتقا دهیم که ضمن افزایش سرعت هارددیسک‌ها (HDD) ظرفیت داخلی محصولات هم افزایش
یابد».
لازم به ذکر است طی چند سال گذشته دو شرکت Seagate و IBM همکاری‌های فراوانی را با یکدیگر انجام دادند که بر اساس آن مدل‌های مفهومی از حافظه‌های سازمانی SSHD را تولید کند. نمونه اولیه این حافظه‌های سازمانی پس از ساخت در آزمایشگاه Seagate، روی سرورهای IBM System x مورد آزمایش قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا