دسته‌بندی نشده

پلیس تبریز گرداننده صفحه غیراخلاقی در فیس‌بوک را گرفت

رییس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که چهار پروفایل و ۲۶ صفحه غیراخلاقی در فیس‌بوک ایجاد کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, محمد قاسملو گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فیس‌بوک اقدام به انتشار گسترده تصاویر و مطالب مبتذل و مستهجن می‌‌کرد، به طوری که موجبات نارضایتی شهروندان و خانواده‌ها را فراهم کرده بود، بنابراین موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و هماهنگی لازم با مقام قضایی برای تشکیل پرونده و اخذ دستورات مناسب قضایی به عمل آمد.
وی افزود: در این راستا به یکی از کارشناسان مجرب ماموریت داده شد تا با مهندسی اجتماعی نسبت به شناسایی گرداننده صفحه مذکور اقدام کند.
رییس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: با بررسی دقیق در فیس‌بوک و صفحات و پروفایل‌های غیراخلاقی دیگر، ارتباط صفحه مذکور با چند پروفایل دیگر محتمل شد، بنابراین در بررسی پروفایل‌های مذکور تعدادی عکس متعلق به مردی جوان مشاهده شد که احتمال ارتباط صاحب عکس با گرداننده پروفایل‌ها متصور بود و شناسایی صاحب عکس در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی همچنین گفت: متهم سپس به صورت نامحسوس تحت بررسی قرار گرفت که درنهایت در یکی از محل‌های شناسایی به صورت نامحسوس دستگیر شد.
وی گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های علمی ‌با توجه به مشاهده مدارک و مستندات غیرقابل انکار لب به سخن گشود و به بارگذاری تصاویر مبتذل و مستهجن در صفحات اعتراف کرد. متهم به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
رییس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلفاتی از این قبیل، مراتب را از طریق سامانه الکترونیکی و یا از طریق مراجعه حضوری با پلیس فتا در میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا