دسته‌بندی نشده

پنج استان برتر در دسترسی به ICT معرفی شدند

نتیجه تصویری برای پنج استان برتر در دسترسی به ICT معرفی شدندشبکه خبری دولت الکترونیک – استان‌های تهران، مازندران، سمنان، یزد و قم پنج استانی هستند که از نظر شاخص‌های توسعه فاوا در پنج رتبه نخست کشور قرار می‌گیرند اما به ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمان و کرمانشاه پنج استانی به شمار می روند که کمترین میزان توسعه در این زمینه را در سال‌های قبل شاهد بودند.

به گزارش ICTPRESS، بر اساس اطلاعاتی که درگاه پایش جامعه اطلاعاتی منتشر کرده برای دسترسی خانوارهای تهرانی به فاوا ضرایبی اعلام شده است. 
طبق آمارهای ارائه شده تا پایان سال ۱۳۹۳ در استان تهران ۵۸٫۹ درصد خانوارها به رایانه دسترسی داشتند.
بر این اساس در حال حاضر در استان تهران ۶۹٫۲ درصد خانواده‌ها به رادیو و ۹۹٫۳ درصد خانواده‌ها به تلویزیون دسترسی دارند.
نکته جالب اینکه دسترسی به تلفن ثابت از هر دوی این آمارها بالاتر بوده و با ضریب ۹۹٫۶ درصد بیشترین میزان دسترسی تهرانی‌ها را در بر می‌گیرد.
همچنین بر اساس این آمار، تا پایان سال ۹۳، ۵۱٫۳ درصد از خانواده‌های تهرانی در محل سکونت خود به اینترنت دسترسی داشته و ۵۸٫۹ درصد آنها نیز به رایانه دسترسی داشتند.
از دیگر آمارهایی که در خصوص استفاده افراد از فاوا در استان تهران ارائه شده بحث استفاده از تلفن همراه است که این رقم در کل کشور به ۶۱٫۵ درصد و در استان تهران به ۷۱٫۲ درصد می‌رسد.
بر اساس گزارش های ارائه شده، در کل کشور حدود ۵۲/۴۷ درصد خانوارها تا پایان سال ۱۳۹۳ صاحب رایانه بودند و با ضریب نفوذ ۳۹/۳۵ درصدی، بالغ بر ۲۵ میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود داشته است.
در تعریف کاربر اینترنت نیز اینگونه عنوان شده که هر فرد که در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده، کاربر اینترنت به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا