دسته‌بندی نشده

پنج گام به سوی استانداردسازی محتوای الکترونیکی

الزامات و چارچوب‌های تولید محتوای الکترونیکی به منظور عرضه بر بستر شبکه ملی اطلاعت تدوین و به نهادهای ذی‌ربط ارایه شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, امیرحسین محبعلی، مجری شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور با بیان این مطلب گفت: سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی از وزارت ارتباطات به عنوان مرجع اصلی مدیریت توسعه IT در سطح کشور اقدام به تدوین این الزامات و چارچوب‌ها کرده است.
وی افزود: این الزامات در راستای حمایت از استقرار شبکه ملی یادگیری الکترونیکی و نیز حرکت در مسیر استانداردسازی عرضه محتواهای الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات تدوین و نهایی شده است. امیرحسین محبعلی با بیان این مطلب که تدوین این سند با همکاری استادان و متخصصان این حوزه نهایی شده است، گفت: در این سند، پنج گام برای تولید یک محتوای استاندارد برای عرضه در شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است.
وی گفت: با توجه به نیاز روزافزون جامعه اطلاعاتی به آموزش و استفاده از بستر فناوری اطلاعات به منظور برطرف کردن نیازهای این حوزه، رویکرد اصلی سند مذکور، تولید محتواهای الکترونیکی آموزشی به منظور استفاده در شبکه ملی یادگیری است. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و کنترل برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره گام‌های تعریف شده در این سند گفت: تجزیه و تحلیل از نظر محتوا و فناورانه، طراحی آموزشی، تولید اجزا و محتوای یادگیری الکترونیکی، برگزاری دوره یادگیری الکترونیکی و ارزشیابی از جمله گام‌های تعریف شده اساسی به منظور تهیه یک محتوای الکترونیکی استاندارد محسوب می‌شود. مجری شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور گفت: فایل الکترونیکی مستند «الزامات چارچوب‌های تولید محتوای الکترونیکی برای عرضه بر شبکه ملی ارتباطات» از طریق بخش انتشارات درگاه www.itc.ir به رایگان برای علاقه‌مندان این حوزه در دسترس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا