فیلم

پيش بيني فروش ۹ میلیارد دلار تجهيزات الكترونيكي تا سال ۲۰۱۷

بیزینس مانیتور در گزارشی از بازار تجهیزات الکترونیکی ایران، از فروش ۴/۷ میلیارد دلار رایانه و ۱/۸ میلیارد دلار گوشی تلفن همراه در ایران طی سال ۲۰۱۳ خبر داد و پیش‌بینی کرد ارزش بازار این دو محصول در سال ۲۰۱۷ به حدود ۹ میلیارد دلار برسد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,موسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور در گزارشی نوشت: چشم‌انداز مصرف دستگاه‌های الکترونیکی در ایران به دنبال تصمیم آمریکا برای لغو تحریم واردات تجهیزات شخصی الکترونیکی بهبود یافته است، اما چشم‌انداز کوتاه مدت در این بازار به دلیل چالش‌های اقتصادی و سیاسی منفی خواهد بود.
این گزارش پیش‌بینی کرده است که فروش رایانه در ایران در سال ۲۰۱۳ به ۴/۷ میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد سالیانه ۶/۸ درصدی این رقم تا سال ۲۰۱۷ به ۶/۳ میلیارد دلار خواهد رسید. حضور ضعیف رایانه‌های خانگی در ایران به معنای وجود پتانسیل عظیمی در این بازار است، اما کاهش ارزش ریال ایران و تحریم‌های آمریکا بازار را در مسیر رشدی ضعیف قرار داده است.
این گزارش در ادامه می‌نویسد: فروش وسایل صوتی تصویری در ایران در سال ۲۰۱۳ حدود ۲/۲ میلیارد دلار خواهد بود و این رقم با رشد سالیانه ۵/۳ درصدی تا  سال ۲۰۱۷ به ۲/۸ میلیارد دلار خواهد رسید. راه‌اندازی سیستم پخش دیجیتال در ایران موقعیت‌های جدیدی را به وجود آورده است، اما با این وجود، تقاضا احتمالا در این بخش ضعیف‌تر از بخش‌های دیگر است.
بیزینس مانیتور می‌افزاید: امتیاز ایران از نظر ریسک‌های صنعتی از ۱۰۰، ۳۹/۱است که دومین کشور با ریسک بالای صنعتی در منطقه پس از مصر است. کاهش تحریم‌های تلفن همراه و رایانه از سوی آمریکا موجب شده است که ما اندکی در پیش‌بینی قبلی خودمان در مورد واردات این تجهیزات تجدید نظر کنیم و میزان آن را اندکی بالا ببریم. اما ما معتقدیم که به دلایل متعدد، رشد چشمگیری در بازار گوشی‌های همراه در ایران رخ نخواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا