دسته‌بندی نشده

پیامک «عقد موقت» کلاهبرداری است

رییس پلیس فتای استان خراسان شمالی از شگرد جدید کلاهبرداران به طریق ارسال پیامک تحت عنوان «عقد موقت» خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,سرگرد سهیل خاکشور گفت: برابر اخبار رسیده و بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان دایره اطلاعات جرایم پلیس فتا، شگرد جدیدی تحت عنوان کلاهبرداری مالی از افراد در قالب درخواست صیغه موقت شناسایی شد. رییس پلیس فتا استان خراسان شمالی گفت: در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران با ارسال پیامک متنی به صورت حجمی به شماره تلفن‌های همراه بعضی از افراد و با تقاضای عقد موقت عده‌ای از مردان را فریفته و از آنان به این طریق کلاهبرداری می‌کنند.
رییس پلیس فتا خراسان شمالی در ادامه گفت: شگرد این قبیل افراد کلاهبردار به این نحو است که در گام اول ابتدا اقدام با ارسال پیامک‌هایی متنی با مضمون «من حاضرم صیغه شما بشوم. فقط با …. مبلغ، در صورت تمایل عدد شش را به همین شماره تلفن همراه پیامک کنید» برای مردان می‌کنند.
سرگرد خاکشور همچنین گفت: مردان طرفدار ازدواج موقت پس از دریافت این پیامک ناخودآگاه شگفت زده و ترغیب می‌شوند و اقدام به ارسال جوابیه پیامک کرده و سپس شروع به تماس با ارسال کننده این پیام می‌کنند که هر چه با شماره ارسال شده تماس می‌گیرند موفق نشده و بی‌نتیجه می‌ماند. این مقام انتظامی افزود: چند روز پس از ارسال پیامک و اعلام موافقت بعضی از مردان، زنی با آنها تماس گرفته و عنوان می‌کند در صورتی که نصف مبلغ به حسابش واریز شود، حاضر است صیغه او شود و در ادامه برای عادی سازی موضوع و تضمین قضیه چنین ابراز می‌کند که باقیمانده حساب را هم بعد از نخستین ملاقات دریافت خواهد کرد.
رییس پلیس فتا خراسان شمالی افزود: مردان ساده لوح هم پس از اینکه این زن با آنها سر گفت‌وگوی تلفنی را باز می‌کند و پس از مکالمه اولیه آنگاه با موافقت و رضایت کامل مبلغ درخواستی را بدون فوت وقت به حساب فرد مورد نظر واریز کرده و منتظر وعده ملاقات می‌مانند اما بعد از انتقال حساب دیگر خبری نه از آن زن است و نه ملاقاتی و نه صیغه‌ای در کار است و به اصلاح امروزی سرکیسه می‌شوند.
سرگرد خاکشور همچنین گفت: مردان فریب خورده مستاصل و درمانده در این راه به علت حفظ آبرو و رعایت سایر مسایل دیگر نمی‌دانند این کلاهبرداری را چگونه در مراجع قضایی مطرح کنند و به این ترتیب از پیگیری پول بر باد رفته خود انصراف می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا