دسته‌بندی نشده

چالش در تعیین تعرفه‌ سیم‌کارت‌های اعتباری

مخابرات تعرفه جدید مکالمه با سیم‌کارت‌ دایمی همراه اول را تعیین کرده اما در مورد سیم‌کارت‌های اعتباری هنوز به جمع‌بندی نرسیده؛ مخابرات می‌گوید سقف تعرفه‌ اعتباری‌ها یکهزار و ۱۴۰ ریال است ولی رگولاتوری آن را ۹۲۷ ریال می‌داند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, این روزها بحث تغییر تعرفه‌های همراه اول داغ است.
قرار بود طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مانند اپراتور دوم و سوم تلفن‌همراه، همراه اول نیز تعرفه مکالمه در شبکه خود را یکسان و هزینه جابه‌جایی و بین‌شهری را حذف کند. هم‌اکنون همراه اول این کار را برای سیم‌کارت‌های دایمی خود انجام داده است. از ۱۶ مرداد ماه تعرفه تماس درون شبکه سیم‌کارت دایمی همراه اول ۵۹۹ ریال و تعرفه تماس برون شبکه ۶۲۵ ریال در سراسر کشور اعمال شده است. طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کف و سقف تعرفه مکالمه با سیم‌کارت دایمی ۵۱۵ ریال تا ۶۱۸ ریال تعیین شده بود. اما هنوز بر سر تعرفه‌های جدید مکالمات سیم‌کارت‌ اعتباری نتیجه مشخصی حاصل نشده است. از این رو یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت‌های دایمی اجرا و یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت‌های اعتباری به فرصتی دیگر موکول شد. تصمیم‌گیری برای تعیین تعرفه جدید مکالمات سیم‌کارت‌های دایمی برای شرکت مخابرات ایران بسیار سخت بود و تا آخرین لحظات اجرای طرح یکسان‌سازی مکالمات، گفته می‌شد که هنوز جلسات برای تعیین تعرفه نهایی ادامه دارد. از شواهد امر پیدا است که سختی تعیین تعرفه مکالمه سیم‌کارت‌های اعتباری به مراتب بیشتر از سیم‌کارت‌‌های دایمی خواهد بود زیرا از هم‌اکنون در این زمینه تناقض آشکاری دیده می‌شود. معاون شرکت مخابرات ایران در خصوص کف و سقف تعرفه‌ سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول گفته است: حداقل تعرفه ۶۷۰ ریال و حداکثر یکهزار و ۱۴۰ ریال خواهد بود.
اما معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با استناد به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند ۵۰ درصد بیشتر از سیم‌کارت دایمی تعیین شود. سقف تعرفه سیم‌کارت دایمی ۶۱۸ ریال است که در نتیجه سقف تعرفه سیم‌کارت اعتباری ۹۲۷ ریال خواهد بود. از این رو متفاوت بودن سقف تعرفه سیم‌کارت اعتباری از دید مخابرات و رگولاتوری، نخستین چالش مخابرات برای تعیین تعرفه سیم‌کارت اعتباری است. شاید به همین دلیل مخابرات نتوانست در موعد مقرر در خصوص تعرفه جدید مکالمات سیم‌کارت‌های اعتباری به نتیجه برسد و ناچار یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت اعتباری را به تعویق انداخت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا