دسته‌بندی نشده

چاپگری که کاغذ پرینت شده را سفید می‌کند

تامین کاغذ برای دستگاه‌های پرینتر همیشه هزینه‌های گزافی را به کاربران این دستگاه‌ها تحمیل می‌کند. هزینه‌ای که برخی از کاربران را ناچار به استفاده از کاغذهای استفاده شده می‌کند که این موضوع سرانجام به بروز ایراداتی برای دستگاه منجر می‌شود.

 به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,اخیرا دستگاه جدیدی به بازار معرفی شده است که نه تنها کاغذهای استفاده شده (کاغذهایی که یک‌بار مورد استفاده چاپگر قرار گرفته‌اند) مشکلی برایشان ایجاد نمی‌کند؛ بلکه اصلا این دستگاه برای کاغذهای پرینت شده طراحی و تولید شده است. کافی است کاغذ‌های پرینت شده را در این دستگاه دیجیتالی قرار دهید و از طرف دیگر کاغذ سفید تحویل بگیرید!
این دستگاه توسط مهندسان دانشگاه کمبریج طراحی و تولید شده است. آنها از لیزر سبز برای این کار استفاده می‌کنند چراکه بیشترین توانایی را برای این کار دارد.
همچنین از پالس‌های کوتاه لیزر برای پاک کردن کلمات و تصاویر از روی کاغذ استفاده شده است. لیزر درواقع جوهر روی کاغذ را بخار می‌کند. اما به طورتی که آسیبی به خود کاغذ زده نمی‌شود. این دستگاه که Unprint نامیده می‌شود کمک بزرگی به صرفه‌جویی در مصرف کاغذ می‌کند و جان هزاران درخت را نیز نجات می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا