فیلم

کارت‌های بانکی و سوخت را ادغام کنید

ريیس اتحاديه جایگاه‌‌داران سوخت کشور از ارایه طرحی برای ادغام کارت سوخت در کارت‌های بانکی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,ناصر رییسی‌فرد با اشاره به اینکه ادغام کارت بنزین افراد و کارت‌های شتاب، امکان خرید بنزین به صورت الکترونیکی را فراهم می‌کند، گفت: با اجرای این طرح قاچاق و مشکلات در جایگاه‌‌های سوخت به حداقل می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون زیرساخت‌های مخابراتی و الکترونیکی در جایگاه‌های سوخت استان‌های مختلف کشور ایجاد شده است گفت: اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور به منظور تسریع در ارایه خدمات بهینه پیشنهاد ادغام کارت‌های بنزین با کارت‌های شتاب بانکی داده است در این صورت تمام اطلاعات کارت سوخت به این کارت منتقل می‌شود.
رییسی‌فرد با تاکید بر اینکه ادغام کارت بنزین افراد و کارت‌های شتاب بنزین حتی‌الامکان خرید بنزین به صورت الکترونیکی را فراهم می‌کند، گفت: قطعا کاهش فروش بنزین به صورت نقدی، فساد و دیگر مشکلات را در جایگاه‌‌های سوخت به حداقل می‌رساند.
رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور با یادآوری اینکه با اجرای این روش جدید امکان دریافت اطلاعات خودروها هم توسط سامانه هوشمند سوخت فراهم خواهد شد، گفت: قطعا استفاده از این روش، نیاز به تکنولوژی و زیرساخت‌های جدید فنی
خواهد داشت.
رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور با اعلام اینکه پیشنهاد جایگاه‌داران سوخت کشور حذف نظام سهمیه‌بندی و عرضه تک‌نرخی بنزین است، گفت: عرضه بنزین تک‌نرخی و یا اختصاص سهمیه‌ها مشکلات متعدد از جمله قاچاق و رانت‌خواري و فساد را در مجاری عرضه سوخت کشور رقم زده است.
وي گفت: هم‌زمان با تک‌نرخي شدن قيمت بنزين در کشور توزيع اين فرآورده با کارت هوشمند سوخت ادامه يابد.
ريیس اتحاديه جایگاه‌‌داران سوخت کشور، در خصوص نظارت بر عرضه سوخت در جایگاه‌های کشور گفت: متاسفانه نظارت بر مجاری عرضه سوخت کمتر است و هیچ ابزار کنترلی در این زمینه وجود ندارد و افراد سودجو نیز ار این فرصت استفاده کرده و با کارت‌های باطله اقدام به سوخت‌گیری می‌کنند.
وی گفت: اتحادیه جایگاه‌داران چندین بار از مسولان پالایش و پخش در خواست کرده که ابزارهای نظارتی به صورت جامع را افزایش دهد تا بتوانیم مصرف سوخت را در کشور کنترل کنیم. رييسي‌فرد با اشاره به موضوع قيمت بنزین در دولت گفت: براساس قانون بودجه امسال این مجوز به دولت داده شده است که تا سقف ۳۸ درصد نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند.
وي گفت: دولت معتقد است اعمال مصوبه افزایش ۳۸ درصدی حامل‌های انرژی برای تامین کسری بودجه موجب تشدید تورم می‌شود در حالی که اولویت دولت کاهش تورم است.
رییسی‌فرد گفت: اگر قیمت بنزین اصلاح و منطقی شود، قطعا جذابیت‌های قاچاق این فرآورده نفتی به حداقل کاهش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا