دسته‌بندی نشده

کارگروه آموزش الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران آغاز به کار کرد

کارگروهاگنا- کارگروه آموزش الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران مشکلات و مسائل کسب‌و‌کار در حوزه آموزش الکترونیکی را با حضور متخصصان این حوزه بررسی می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، مهرداد سیجانی با اعلام این خبر گفت: این کارگروه ذیل کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با هدف گردهمایی فعالان آموزش الکترونیکی و به منظور  بررسی مشکلات کسب‌و‌کار در این حوزه، کار خود را آغاز کرده است.

وی در این رابطه ادامه داد: کارگروه آموزش الکترونیکی تلاش می‌کند تا سند استانداردهای فعالیت تجاری در این حوزه را با حضور فعالان آموزش الکترونیکی در کشور تهیه کند تا بستر لازم برای ساماندهی فعالیت شرکت‌ها و اشخاص در این حوزه فراهم شود.

او با اشاره به اینکه کارگروه آموزش الکترونیکی به دنبال هدایت فرایند ” آموزش الکترونیکی” در کشور است، تاکید کرد: ماموریت کارگروه این است که ضمن آسیب شناسی فعالیت در زمینه آموزش الکترونیکی، توانمندی و قابلیت‌های موجود در این کسب‌و‌کار را شناسایی کند.

مسئول کمیسیون فضای مجازی این سازمان در این رابطه ادامه داد: علاوه بر ارائه استانداردهای آموزش الکترونیکی، کارگروه در تلاش است فرایند فرهنگ‌سازی برای بهره‌گیری بیشتر از خدمات آموزش الکترونیکی در کشور را به ویژه برای دستگاه‌های دولتی توسعه دهد.

سیجانی با اشاره به برنامه کارگروه به منظور بررسی قوانین و مقررات آموزش الکترونیکی در کشور گفت: به دلیل ناشناخته ماندن توانمندی‌ها و قوانین و مقررات آموزش الکترونیکی در کشور، برگزاری برخی از دوره‌های آموزش الکترونیکی همچنان فاقد استانداردهای لازم و معیارهای صحیح است؛ متاسفانه مخاطبان عمومی و دولتی این دوره‌ها نمی‌توانند از کیفیت لازم استفاده کنند.

او  درباره فواید توسعه آموزش الکترونیکی قانونمند در کشور گفت: قطعا با ترویج و توسعه آموزش الکترونیکی مبتنی بر استانداردهای جهانی و با رعایت ضوابط این حوزه، کاربران و مخاطبان در سراسر کشور می‌توانند دانش موردنیاز خود را به کمک روش‌های آموزش الکترونیکی و آنلاین دریافت کنند.

وی ادامه داد: کارگروه در فعالیت‌های خود به دنبال تدوین سند تعرفه خدمات آموزش الکترونیکی براساس معیارهای مختلف هزینه‌های برگزاری این دوره‌هاست. با آگاهی از این تعرفه‌ها، مخاطبان خصوصی و دولتی دوره‌های آموزش الکترونیکی می‌توانند هزینه‌های استانداردی را برای بهره‌گیری از این دوره‌ها پرداخت کنند.

سیجانی به موضوع رواج ارائه مدارک غیرمعتبر تحت برگزاری آزمون‌های الکترونیکی اشاره کرد و گفت: به دلیل نبود نظارت کافی، برخی آموزشگاه‌های مجری برگزاری دوره‌های آموزش الکترونیکی و آنلاین، مدارک غیرمعتبری در ازاء دریافت هزینه‌هایی به مخاطبان این حوزه ارائه می‌کنند که متاسفانه هیچ کدام رسمیت و کارایی لازم را ندارد.

او درباره برنامه کارگروه برای ارتباط بیشتر با دستگاه‌های متولی حوزه آموزش الکترونیکی در کشور افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تلاش می‌کند در راستای توسعه ارتباطش با نهادهای متولی و تصمیم‌گیر این حوزه، مطالبات و مشکلات فعالان این حوزه را پیگیری کند.

سیجانی از تمام فعالان این حوزه برای حضور در کارگروه آموزش الکترونیکی دعوت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا