دسته‌بندی نشده

کاهش فروش جهانی حافظه‌های فلش

درخواست بازار جهانی برای خرید حافظه‌های فلش USB 3.0 طی سال ۲۰۱۳ میلادی کاهش قابل ملاحظه یافته است و کارشناسان بر این باورند که میانگین رشد این محصولات نسبت به سال گذشته تنها ۱۰ درصد خواهد بود.

خبرگزاری فارس: کاهش فروش جهانی حافظه‌های فلش

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,تحلیلگران بازار پیش‌بینی کرده بودند که میزان رشد این محصولات در بازار جهانی طی سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد خواهد بود. اما گفته می‌شود که این میزان رشد به تفاوت قیمت بین حافظه‌های فلش مبتنی بر ورودی USB 2.0 و USB 3.0 بستگی دارد.

اگرچه میزان فروش جهانی حافظه‌های فلش مبتنی بر ورودی USB 3.0 در بازار جهانی کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی بوده است، اما یکی از شرکت‌های تایوانی تولیدکننده حافظه‌های فلش NAND همچنان فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهد و با ارایه محصولات ارزان سعی کرده تا سرعت سازگاری کاربران با حافظه‌های USB 3.0 را بیش از پیش افزایش دهد.

به عنوان مثال، شرکت Silicon Motion Technology راهکار کنترلی تک‌کاناله با قابلیت بالا و قیمت ارزان را برای حافظه‌های فلش USB 3.0 عرضه کرده تا بتواند از این طریق رقابت خود را در بازار جهانی افزایش دهد.

درایورهای جدید این شرکت که SM3267 نام دارد، با سرعت ۱۶۰ مگابایت در ثانیه اطلاعات را می‌خواند و با سرعت ۶۰ مگابایت در ثانیه اطلاعات را روی خود ذخیره می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا