دسته‌بندی نشده

کاهش فروش Windows به پایین ترین حد در چهار سال گذشته

ویندوزفروش سیستم عامل Windows در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به پایین ترین حد خود در چهار سال گذشته رسید.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، فروش Windows در این دوره، بالغ بر ۲/۳ میلیارد دلار بود که در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته، بیش از ۳۳% کاهش را نشان می دهد.

دلیل اصلی این کاهش، انتظار بازار برای عرضه سیستم عامل جدید Windows 8 است که اوایل آبان امسال عرضه خواهد شد. نزدیک به ۲/۱ میلیارد دلار کاهش از فروش Windows به دلیل خرید اندک تولید کنندگان کامپیوتر بوده که در حال ساخت کامپیوترهای جدید برای Windows 8 هستند. آمار شرکت مایکروسافت نشان می دهد که در مقابل این کاهش خرید، سفارش اولیه تولید کنندگان کامپیوتر برای Windows 8 بیش از ۴۰% بیشتر از سفارش اولیه ای خواهد بود که در زمان عرضه Windows 7 داشته اند. فروش Windows 8 در آمار سه ماهه چهارم مایکروسافت منظور خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل کاهش فروش Windows، دلیل همیشگی، یعنی کاهش سالانه تولید کامپیوترهای شخصی است. در چند سال گذشته که مشکلات اقتصادی گریبانگیر بسیاری از کشورهای جهان شده، تولید کامپیوترهای شخصی به دلیل کاهش تقاضا، پایین آمده و به طور متوسط سالانه ۹ درصدکاهش تولید را شاهد بوده ایم.

در سه ماه اول پس از انتشار Windows 7 در سال ۲۰۰۹ میلادی، فروش Windows بیش از ۳۶% از کل فروش شرکت مایکروسافت را تشکیل می داد. ولی اکنون این رقم اندکی بیش از ۲۰ درصد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا