دسته‌بندی نشده

کاهش نرخ مکالمات تلفنی با افغانستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در دیدارهای جداگانه با وزرای ارتباطات کشورهای افغانستان، تایلند و چین خواستار اجرای پروژه های ارتباطی و تحقیقاتی مشترک با این ۳ کشور شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  محمود واعظی در حاشیه اجلاس سران جامعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای آسیا و اقیانوسیه – تماس- که از اواسط هفته گذشته در بانکوک برگزار شد با وزاری ارتباطات ۳ کشور تایلند، افغانستان و چین به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک با چین

وزیر ارتباطات کشورمان در دیدار با همتای چینی خود برنامه های ایران را برای توسعه زیرساختها و ارائه خدمات جدید ارتباطی تشریح کرد و گفت: ایران و چین می توانند در اجرای پروژه های تحقیقاتی و سرمایه گذاری مشترک برای توسعه صنایع ICT، همکاری دوجانبه داشته باشند.

وی با اشاره به ملاقات اخیر روسای جمهور دو کشور در بیشکک تصریح کرد: همکاری بین دو کشور در اجرای پروژه های تحقیقاتی و سرمایه گذاری مشترک برای توسعه صنایع ICT ، در راستای استمرار همکاریهای آتی مفید خواهد بود.

وزیر صنعت و ارتباطات چین نیز در این دیدار با تاکید بر گسترش همکاریهای همه جانبه دو کشور ایران و چین به خصوص انجام پروژه های تحقیقاتی و سرمایه گذاری مشترک گفت: مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص حل و فصل مسائل بین المللی راهگشا است.

در این دیدار، دو طرف توافق کردند همکاریهای خود را در حوزه های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در مجامع بین المللی گسترش دهند.

تشکیل کارگروه مشترک ایران و تایلند برای تولید تجهیزات ارتباطی

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در دیدار با همتای تایلندی خود نیز خواستار تشکیل کارگروه مشترک میان دو کشور برای تولید تجهیزات مخابراتی و ارتباطی شد.

واعظی گفت: با توجه به توانمندی های دو کشور در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری، می توان با تشکیل کارگروهای مشترک از ظرفیت های موجود استفاده کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با ابراز تشکر از دولت تایلند به خاطر برگزاری این اجلاس، به روابط خوب دو کشور اشاره و اظهار داشت: دو کشور ایران و تایلند دارای زمینه های مناسبی برای گسترش همکاریها هستند.

وی افزود: توانمندی ها و دستاوردهای خوبی در کشور تایلند در حوزه تولید تجهیرات سخت افزاری و تجهیزات مرتبط به مخابرات وجود دارد.

واعظی با اشاره به توانایی های موجود در ایران برای انجام پروژه های نرم افزاری، گفت: با توجه به پیشرفتهای حاصله دو کشور در این زمینه ها می توان با تشکیل کارگروهای مشترک برای تولید مشترک امکان استفاده از ظرفیت های دو کشور را فراهم کرد.

در این دیدار وزیر ارتباطات تایلند نیز ضمن تشکر از حضور فعال هیات جمهوری اسلامی ایران در نشست های مربوطه از همکاریهای دو جانبه استقبال و تصریح کرد: لازم است این کارگروههای فرعی حتما تشکیل شود تا دو کشور تجربیات خود در خصوص سیستم های مخابراتی و همچنین امنیت فضای مجازی که بحث بسیار حساسی است را با هم مبادله کنند.

آمادگی ایران برای اجرای طرح های ارتباطی در افغانستان

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با همتای افغانی خود گفت: ایران آماده گسترش روابط و اجرای طرحهای ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان و صدور تجهیزات مخابراتی و خدمات فنی و مهندسی به این کشور است.

واعطی با اشاره به سیاستهای دولت ایران برای ارتباطات متقابل با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان، اظهار داشت: با توجه به توانمندی های موجود، آمادگی اجرای پروژه های مشترک در کشور افغانستان وجود دارد.

وی با اشاره به توانمندیها و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ICT به ویژه در بخش های آموزش، طراحی و تحقیقات تاکید کرد: با توجه به سرمایه گذاریهای انجام شده در زیرساختهای ارتباطی و توسعه فیبرنوری در ایران، امکان افزایش ظرفیت های موجود بین دو کشور فراهم است.

امیرزای سنگین وزیر ارتباطات افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به تفاهم نامه های موجود بین دو کشور گفت: در خصوص مسائل تحقیقاتی و تامین و تربیت اساتید دانشکده ICT افغانستان بسیار علاقمندیم همکاریهای گسترده ای داشته باشیم.

وی در این دیدار ضمن درخواست افزایش ظرفیت ترانزیت اینترنت به مقصد افغانستان، خواستار کاهش هزینه های ترانزیت ارتباطی شد؛ کاهش نرخ محاسباتی مکالمات تلفنی بین دو کشور نیز از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران مطرح و طرفین توافق کردند با نگاه مثبت موارد مربوطه را به صورت مشترک بررسی و تفاهم نامه های لازم را امضا و مبادله کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا