دسته‌بندی نشده

کشورهای اروپایی هنوز از ویندوز XP استفاده می کنند

xpاگنا- علیرغم گذشت یک سال و نیم از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز قدیمی و ۱۵ ساله XP هنوز هم استفاده از این سیستم عامل به طور گسترده در برخی کشورهای اروپایی ادامه دارد.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) و به نقل از فارس، بررسی ها نشان می دهد یک سوم صاحبان مشاغل و موسسات و شرکت های دولتی در شرق اروپا کماکان از ویندوز XP بر روی رایانه های خود استفاده می کنند.

 

یافته های موسسه امنیتی بیت دیفندر نشان می دهد کشور اکراین در این زمینه درصدر است و ویندوز XP بر روی ۴۱٫۲ درصد از رایانه های بخش دولتی و خصوصی این کشور نصب شده و در حال استفاده است.

 

پس از اکراین مجارستان با سهم ۳۷٫۵ درصدی در رتبه دوم بوده و رومانی نیز با ۳۴ درصد جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

 

رتبه چهارم با ۲۴٫۰۵ درصد مربوط به لهستان  و رتبه پنجم با سهم ۱۸٫۷ درصدی مربوط به مولداوی است. کشورهای دیگری همچون اسلوواکی، بلغارستان و جمهوری چک با سهم ۱۰٫۶۱، ۶ و ۴٫۷ درصدی در رتبه های بعدی هستند.

 

بیت دیفندر ناسازگاری برخی نرم افزارهای مورد استفاده در این کشورها با ویندوزهای جدیدتر را عامل اصلی این مساله دانسته و پیش بینی کرده که در آینده با تشدید مشکلات امنیتی ناشی از استفاده از ویندوز XP افراد و شرکت ها به تدریج استفاده از این سیستم عامل را کنار می گذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا