دسته‌بندی نشده

کلاه ایمنی هوشمند با دید ۱۸۰ درجه برای دوچرخه سواران

مبتکران کلاه ایمنی هوشمندی ساخته اند که دارای ویژگی های یک نمایشگر بر روی سر، آینه مجازی، ارتباط با تلفن هوشمند و کنترل صدا است اما برخلاف عینک گوگل این گجت می تواند جان انسان را در تصادفات نجات دهد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, یک شرکت آمریکایی کلاه های ایمنی برای موتور سیکلت سواران و دوچرخه سواران عرضه کرده است که دارای نمایشگری چند کاربردی است. این کلاه ایمنی که Skully P1 نام دارد هفته گذشته در نمایشگاه پاییزه فناوری های نوظهور  ۲۰۱۳ در سیلیکون ولی عرضه شده است.

یک لیزر سه بعدی در این کلاه تعبیه شده است تا از قرار گرفتن مناسب کلاه بر روی سر کاربر اطمینان حاصل کند. این کلاه دارای یک دوربین لنزی با زوایه بسیار باز برای دید پشت سر کاربر است که کاربر می تواند از هر آنچه که در پشت سر و اطرافش روی می دهد، تصویر ویدیویی زنده دریافت کند که این به معنی دید کامل ۱۸۰ درجه ای است. این تصویر بر روی نمایشگری که بر روی لبه داخلی کلاه قرار دارد نشان داده می شود.

این ویژگی به تنهایی می تواند متحول کننده باشد. این کلاه به ویژه برای دوچرخه سواران کاربردهای قابل توجهی دارد چرا که دوچرخه سوار برای حفظ تعادل دوچرخه به جلو خم می شود و به همین دلیل شانه و آرنج اش مانع دید آینه می شود.  

اما علاوه بر آینه های مجازی، این نمایشگر هشدار و پیام های تلفن هوشمند را مانند تماس های وارده و پیامک ها نشان می دهد و همچنین به فهرست موسیقی دستگاه نیز دسترسی دارد و می تواند عملکرد هندزفری نیز داشته باشد.

مارکوس ولر رئیس و مدیر اجرایی شرکت Skully Helmets می گوید: هوشیاری کامل برای راکب دوچرخه و موتور سیلکت بسیار ضروری است . ما Skully P1 را به عنوان گسترشی برای حواس راکب طراحی کردیم. این کلاه می بیند، می شنود، احساس می کند و از همه مهمتر فکر می کند و کاربر را به بقیه جهان مرتبط می سازد. این تازه اول کار برای این کلاه است.

قرار است این کلاه ابتکاری از سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شود اما تا آن زمان، شرکت Skully در پی داوطلبانی است که پیش از عرضه رسمی بخواهند این کلاه را آزمایش کنند. قطعا کلاه ایمنی P1 نخستین کلاه هوشمند موتورسیکلت در بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا