دسته‌بندی نشده

کلاه گشاد پیامک‌های قلابی بر سر خوش‌باورها

ماجرای سکه‌های تقلبی از پیامک کلاهبردارانی آغاز می‌شود که خود را چوپانی کم سواد معرفی می‌کنند تا برای قربانیان خود کلاه‌های گشادی به قیمت میلیون‌ها تومان پول تدارک ببینند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,هنوز از آخرین اخبار مربوط به کشف سکه‌های تقلبی مدتی نگذشته است که باز هم خبر روی خبر می‌آید و کلاهبرداری روی کلاهبرداری؛ گویا کلاه گشاد سکه‌های تقلبی همچنان طالب دارد و قرار نیست سیر این کلاهبرداری‌ها تمام شود.
هرچند که به گفته مسوولان روند کلاهبرداری‌های مرتبط با سکه‌های تقلبی کاهش یافته است ولی هنوز کم نیستند افرادی که به هوای گنج راهی محل قرار با چوپان‌های دروغگویی می‌شوند که برای مال‌شان کیسه دوخته‌اند.
ماجرای این کلاهبرداری با ارسال یک پیامک آغاز می‌شود، پیامک‌هایی که خبر از یافتن کوزه‌ای از سکه‌های طلا توسط یک چوپان کم‌سواد می‌دهد و دست بر قضا مالباختگان به عنوان خوش‌شانس‌ترین آدمی ‌که این پیامک به او ارسال شده انتخاب می‌شوند.
مطابق اظهارنظر مسوولان انتظامی‌ استان افراد کلاهبردار اکثرا خود را به جای یک چوپان بی‌سواد جا می‌زنند و با برقراری ارتباط تلفنی با قربانیان و نشان دادن خود به عنوان یک فرد ساده عشایری چنین وانمود می‌کنند که من چوپانی می‌کنم و تعدادی سکه قدیمی‌ و عتیقه پیدا کرده و با قرآن استخاره کرده‌ام و شماره شما را گرفته‌ام و با قسم خوردن نظر طرف مقابل را جلب می‌کنند و سپس با ترفندهای خاصی پس از دریافت پول، مشتری را به یک نقطه خلوت کشانده و با زیرکی تعدادی سکه تقلبی شبیه سکه اصلی تحویل آنها می‌دهند و سریع از محل متواری می‌شوند.
اما این روند بارها تکرار شده و بارها مسوولان امر در این زمینه هشدار داده‌اند اما چرا همچنان برخی در دام این کلاهبرداران می‌افتد سوالی است که به نظر می‌رسد پاسخ آن نیازمند کمی‌ تامل باشد. در آخرین مورد از کلاهبرداری سکه‌های تقلبی این بار کلاهبرداران در ازای این سکه‌های بی‌ارزش ۱۴۶ میلیون تومان کلاهبرداری کرده‌اند.
فرماندهی انتظامی ‌استان لرستان در این رابطه به مهر می‌گوید: با مراجعه یک شهروند و اعلام اینکه در مقابل خرید سکه‌های تقلبی ۱۴۶ میلیون تومان از وی کلاهبرداری شده است موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی لرستان قرار گرفت. سردار محمد قنبری گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات پلیسی به عمل آمده شخصی به هویت معلوم که در ترویج سکه‌های تقلبی و کلاهبرداری فعالیت دارد به صورت غیرمحسوس تحت کنترل قرار گرفته و با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان الیگودرز دستگیر شد.
وی گفت: با استعلام از پلیس آگاهی استان‌های هم‌جوار مشخص شد که این فرد ساکن شهرستان اراک با ترفند کلاهبرداری از طریق پیامک مالباخته را به شهرستان گچساران محل سکونت قبلی متهم کشانده و با ارایه سکه‌های تقلبی از وی مبلغ ۱۴۶ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.
فرماندهی انتظامی ‌استان لرستان گفت: این فرد با ارسال این پیامک که فردی چوپان است و تعدادی عتیقه پیدا کرده و از طریق استخاره با مالباخته تماس گرفته این فرد را به محل قرار کشانده است.
سردار قنبری یادآور شد: در حال حاضر متهم یاد شده با اعتراف به جرم خود با قرار صادره روانه زندان شده است.
وی به هشدار نسبت به مردم در مواجهه با این‌گونه پیشنهادات به شهروندان هشدار داد که در انجام معاملاتی که وانمود می‌شود سود زیادی خارج از حد معمول عاید شما می‌شود تامل و خودداری کنید زیرا چنین معاملاتی از موارد بارز کلاهبرداری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا