دسته‌بندی نشده

کمک‌های ITU به مناطق توفان‌زده فیلیپین

سازمان جهانی مخابرات هم‌اکنون از ۵۰ دستگاه تلفن ماهواره‌ای ثریا (Thuraya) مجهز به گیرنده ماهواره‌ای GPS در این منطقه استفاده کرده است تا از آنها برای عملیات نجات و شناسایی مناطق استفاده شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, سازمان جهانی مخابرات (ITU) اعلام کرد که کمک‌ها ی مخابراتی و ارتباطی اورژانسی را به مناطق آسیب‌دیده از توفان Haiyan در فیلیپین ارسال کرده است.
آسیب‌های شدید در زیرساخت‌های مخابراتی در این منطقه باعث شده است تا دسترسی سریع به آن با مشکلات فراوانی مواجه شود و مقامات مسوول همچنان در تلاشند میزان خسارات وارده را محاسبه کنند.
کارشناسان بر این باورند که پیش از تعمیر یا تعویض بخش فیزیکی زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی محاسبه میزان دقیق خسارات وارد شده هفته‌ها یا ماه‌ها به طول می‌انجامد.
در همین حال سازمان جهانی مخابرات از سیستم‌های ارتباطی ماهواره‌ای خود استفاده کرده است تا ابزارهای مخابراتی خود را در اختیار مقامات این کشور بگذارد. این سازمان همچنین اعلام کرده است که سیستم‌های ارتباطی ماهواره‌ای را به زودی برای شهروندان راه‌اندازی می‌کند و امکان بازسازی هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های مخابراتی را برای مناطق توفان‌زده فراهم می‌آورد.
این سازمان همچنین ۳۰ دستگاه تلفن ماهواره‌ای ایریدیومIridium ، ۲۰ دستگاه ترمینال شبکه پهن‌باند جهانی Inmarsat و یک ایستگاه مخابراتی Qualcomm CDMA را در منطقه مورد استفاده قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا