فناوری اطلاعات

کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی برگزار می شود

نخستین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی با عنوان “یک دهه کتابخانه­‌های دیجیتالی در ایران با نگاهی به آینده” نهم بهمن ماه امسال توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و با حمايت و سياستگذاري معاونت محتواي مرکز ملی فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,از جمله فعالیتهای معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی حمايت و سياستگذاري در راستاي ایجاد و توسعه کتابخانه‌های دیجیتال در کشور است که از  نیازهای مهم بخشهای مختلف جامعه ایرانی است.

حال با توجه به گذشت یک دهه فعالیت در زمینه کتابخانه‌های دیجیتال در کشور و ضرورت بررسی وضعیت موجود در این حوزه، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات با هدف بررسی گذشته و آینده کتابخانه‎های دیجیتال در ایران، با حمایت و سياستگذاري معاونت محتواي مرکز ملی فضای مجازی “کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی؛ يك دهه كتابخانه‌هاي دیجیتالی در ايران با نگاهي به آينده” را برگزار می کند.

این کنفرانس در راستای نیاز به بازنگری در عملکرد فعالیتهای علمی و اجرایی صورت‌گرفته در این زمینه در کشور است تا بدین وسیله برنامه‎ریزی مناسب و متناسب با واقعیتهای موجود برای آینده این حوزه در کشور طراحی و اجرا شود. جهت نیل به این هدف، مقرر شده تا مقالات این کنفرانس به دو محور آینده و نگاه به گذشته، تاکید ویژه داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا